"תחושה של רוקי": הקאמבק של אייזיאה תומאס

הרכז חזר אחרי יותר משנה, והשאיר טעם של עוד. צפו במהלכיו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.04.21 - 20:15
תחילת כתבה

אחרי יותר משנה, אייזיאה תומאס חזר ל-NBA - ותתפלאו, התחושה הייתה כאילו הוא היה כאן כל הזמן הזה. הבחירה ה-60 של דראפט 2011 עלה הלילה (בין שלישי לרביעי) להופעת הבכורה שלו במדי ניו אורלינס, הקבוצה בה חתם על חוזה ל-10 ימים, ואמנם לא הצליח לעזור לה לנצח את אטלנטה - אך רשם הופעת בכורה שהותירה טעם של עוד.

הפעם האחרונה בה תומאס שיחק בליגה הטובה בעולם הייתה אי שם ב-3 בפברואר 2020, כשחקן וושינגטון וויזארדס, אבל אם חשבתם שהוא יצטרך "להוריד חלודה" - כדי שתחשבו שוב. הרכז השפיע על קבוצתו כבר בדקות הראשונות על הפרקט בדרך למאזן של 10 נקודות, שני ריבאונדים, שני אסיסטים וארבע איבודים ב-25 דקות. האחוזים, בניגוד לכך, היו פחות מרשימים (4 מ-13 מהשדה, 2 מ-6 לשלוש).

ההופעה הזו, כמובן, לא הזכירה את הופעת הבכורה המחשלמת שלו בבוסטון ב-2015, העונה בה יצר לעצמו את שמו, אבל היא בהחלט נתנה לו רוח גבית בדרך לחוזה ארוך יותר מ-10 ימים. "הייתי חוזר לא משנה מה", אמר תומאס בסיום המשחק. "אם יש לך ספק, אתה לא צריך לעשות כלום בחיים. ברור שאני אנושי והיו לי כמה ימים בהם היה לי קשה יותר מאחרים, ימים בהם לא ראיתי את האור בקצה המנהרה, אבל המשכתי לעבוד".

"יש לי אמונה והרבה ביטחון בעצמי", המשיך הרכז. "הדברים מעולם לא היו קלים עבורי, למה שעכשיו הם יתחילו להיות? הרגשתי כמו רוקי שוב, אפילו לא הייתי צריך לשים קרח על הבירכיים. אני בריא עכשיו, אני לא צריך להוכיח כלום".

var _zaVerSnippet = "5c", _zaq = _zaq || []; (function () { var w = window, d = document; w.za_api = function (a) { _zaq.push(a); if (typeofZA != 'undefined' && typeofZA.sendActions != 'undefined') ZA.sendActions(a); }; var e = d.createElement('script'); e.type = 'text/javascript'; e.async = true; e.src = ('https:' == d.location.protocol ? 'https://d29k50lkkhkjby.cloudfront.net/' : 'http://d29k50lkkhkjby.cloudfront.net/') + '19760733-9451/4/widget-c.js'; var ssc = d.getElementsByTagName('script')[0]; ssc.parentNode.insertBefore(e, ssc); })();