"כאבי תופת": על הפציעה המסתורית של ביל

הבעיות בעצב, "תכנית המנוחה" ומי מקבל את ההחלטות? הפרטים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.04.21 - 18:18
תחילת כתבה

זה כבר כמעט שבועיים שוושינגטון וויזארדס מכריזים שבראדלי ביל "בספק" לפני כל משחק. בבקרים הדיווחים מספרים על רצונו לשחק, בערבים על הקושי בחימום. בחמישה משחקים רצופים זה עלה לו במקומו בסגל, אך הלילה (בין רביעי לחמישי) הוא סוף סוף חזר עם 26 נקודות ב-30 דקות. ועדיין, לפי דבריו, לא הכל ורוד.

אז מה בעצם קרה לבראדלי ביל? ובכן, ב"אתלטיק" שפכו קצת אור. הכוכב של הוויזארדס, שהפך ל"איש ברזל" לאחר סדרת פציעות רגליים בתחילת דרכו, חשף הלילה שהוא סובל מפציעה עצבית בברך, זכר להתרסקות בניסיון הליי-אפ נגד דטרויט ב-27 במארס. "אני עובר יום אחרי יום", סיפר ביל. "אני יכול להתעורר מחר ולסבול מכאבי תופת שלא הכרתי מעולם". על סמך דבריו, אגב, עצם העובדה ששיחק בניצחון על אורלנו - לא אומרת שהוא ישחק במשחקים הבאים מול גולדן סטייט או פיניקס.

ב"אתלטיק" שוחחו עם רופא שעוסק בסוג הזה של הפציעות, שהסביר כי הפציעה מלווה בעקצוצים וכאבי צריבה בירך. הגורם לכך, הוא דחיסה של העצב. לטענתו של ביל, הטיפול בכך הוא תרופתי טיפול בעזרת כוסות רוח. "מלבד זה, כל דבר אחר מרגיז את השריר המודלק, שגם ככה הצטבר בו הרבה דם", הסביר ביל. "זה קצת מוזר, כי לא תמיד מרגיש נוח לנוע".

לוח הזמנים של וושינגטון כולל עוד 24 משחקים ב-37 ימים, אבל ביל טוען שההחלטה אם לשחק או לא תלויה בעיקר בו. "זו לא החלטה של אף אחד אחר", הוא אמר. "איש אינו מכיר את גופי יותר טוב ממני. הצצות הרפואי שלנו עושה עבודה טובה בלסמוך עלי, לכולנו אותה מנטליות כשמדובר במשחק. לפעמים אשחק גם אם אני לא צריך, אבל אעשה זאת חכם. חלק ממני לא רצה לשחק הלילה, אבל ידעתי שאני צריך. הרגשתי טוב".

אגב, בגלל אירועים כאלו - הוויזארדס בנו את "תכנית המנוחה" שמזוהה בעיקר עם ראסל ווסטברוק. ביל ועוד ארבעה שחקנים מלבד ווסטברוק נכללים בתכנית. מי שאחראים על המעקב אחרי מצבם הבריאותי של שחקני וושינגטון הם סקוט ברוקס וטומי שפרד, כמובן, כמו גם ראש אגף הטיפולים, ד"ר דניאל מדינה, ושני הרופאים, מייקל אשטון ומייק דייויס.

var _zaVerSnippet = "5c", _zaq = _zaq || []; (function () { var w = window, d = document; w.za_api = function (a) { _zaq.push(a); if (typeofZA != 'undefined' && typeofZA.sendActions != 'undefined') ZA.sendActions(a); }; var e = d.createElement('script'); e.type = 'text/javascript'; e.async = true; e.src = ('https:' == d.location.protocol ? 'https://d29k50lkkhkjby.cloudfront.net/' : 'http://d29k50lkkhkjby.cloudfront.net/') + '19760733-9451/4/widget-c.js'; var ssc = d.getElementsByTagName('script')[0]; ssc.parentNode.insertBefore(e, ssc); })();