"זה היה גדול": צפו במהלך ההגנתי המכריע של דני אבדיה

דווקא אחרי כמה משחקים טובים בהתקפה, הישראלי נעצר על 2 נק' והזכיר שיש לו המון מה למכור גם בהגנה. ברוקס פרגן ("לא יודע אם היינו מנצחים בלי זה") ובתקשורת האמריקאית התלוצצו ("דני מוטומבו"). גיבור הניצחון ביל סיכם: "אנחנו סוף כל סוף מתחילים להתחבר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.04.21 - 08:02

תגיות: NBA

תחילת כתבה

מבחינה מספרית, דני אבדיה אומנם פחות הרשים הבוקר (שבת) ב-107:110 של וושינגטון על גולדן סטייט, אך מהלך הגנתי גדול שלו מול דמיון לי 3.1 שניות לסיום, במצב של 107:108 לוויזארדס, בהחלט היה מכריע במערכה. יש לציין כי על פי האתר הרשמי של הליגה, הדיפלקשן של הישראלי נחשב כחטיפה ולא כחסימה.

מאמן וושינגטון, סקוט ברוקס, החמיא למהלך של הרוקי שלו: "זה היה גדול. ביג טיים פליי. אני לא יודע אם היינו מצליחים לנצח בלי זה". ברוקס נשאל גם על היכולת של אבדיה להשפיע על המשחק בעוד דרכים חוץ מנקודות (באמצעות ריבאונדים למשל), וענה: "דני הוא ילד חזק, אני חושב שלפעמים הוא בעצמו לא מבין עד כמה הוא חזק ומהיר. עם הזמן הוא יבין את זה יותר וישתמש ביתרון שלו. אנחנו זקוקים לריבאונדים והוא מספק לנו אותם בלי כל פחד באזור הטבעת. הקליעה שלו תשתפר, אני לא דואג. המטרה שלי היא שדני יתקוף יותר את הטבעת ויגיע יותר לקו העונשין".  

גם רוי האצ'ימורה, שבלט עם 22 נק', החמיא לאבדיה על המהלך ההגנתי בסיום: "מהלך גדול של דני. הייתה לנו בעיה בתקשורת בחילוף ההגנתי ודני הצליח להגיע לשם. אין ספק שזה עזר לנו לנצח". רובין לופז צחק והוסיף: "דני הוא כמו סנטר (שיחק כגבוה בסיום). המהלך הזה חשוב לצמיחה שלו, היינו צריכים שהוא יהיה שם בשבילנו בהגנה, והוא היה שם. אני מקווה שהוא ימשיך ככה".

לי, שאיבד את הכדור האחרון, אמר: "ניסיתי לבצע את המהלך הנכון ואיבדתי את הכדור. האחריות היא שלי, אני חייב להיות יותר טוב במצבים האלה. אני לא יכול להפסיד לנו משחקים".

צ'ייס יוז מ-CBS התלהב מהמהלך: "מהלך הגנתי ענק של דני אבדיה להגן על הטבעת, כשלדמיון לי הייתה הזדמנות לזרוק. נראה כאילו דני הכריח את לי למסור ולזרוק את זה". פרק כץ מהאתלטיק החמיא עם משפט שעובד כנראה רק באנגלית: "Can’t spell denied without Deni". כתב נוסף של הקבוצה, בן סטנדיג, התלוצץ כשצייץ: "דני מוטומבו".  

גיבור הניצחון בראדלי ביל סיכם: "אנחנו סוף כל סוף מתחילים להתחבר. אני אקח מהמשחק הזה את הצמיחה שלנו כקבוצה, והסגל המלא שלנו בוודאי תרם לכך. ניסינו להשתמש בכל אחד כמה שיותר, אנחנו צריכים את כולם. דני ממשיך להשתפר לצד האצ'ימורה. אני מקווה שנוכל להמשיך להשתפר ממשחק למשחק".