רוק 30: צפו בהישג הבלתי נתפס של אנס קאנטר

הסנטר של פורטלנד קבע שיא מועדון עם 30 ריב'. כל המספרים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.04.21 - 09:07

צפו במיטב המהלכים של קאנטר מהלילה בנגן הווידאו למעלה>>>

ליגת ה-NBA זו ליגה של מספרים חריגים, וכל לילה מחדש אנחנו מקבלים עוד ועוד הוכחות לכך. אבל גם בין כל המספרים החריגים הללו שתמיד תופסים את העין, יש שחקנים שמצליחים להתעלות על הטירוף היום-יומי עם שורה סטטיסטית שאי אפשר לשכוח, וזה מה שעשה אנס קאנטר הבוקר (ראשון).

קאנטר הוביל את פורטלנד לניצחון 103:118 על דטרויט עם 24 נקודות ולא פחות מ-30 ריבאונדים, איתן שבר את שיא המועדון ואת השיא האישי שלו לכדורים חוזרים. מתוך אותם 30 ריבאונדים, אגב, 12 הגיעו בהתקפה. לשם השוואה, הקבוצה שמורידה העונה הכי הרבה ריבאונדים בהתקפה היא ניו אורלינס, עם 11.7 למשחק.

מאז שנת 2000, רק שלושה שחקנים חוץ מקאנטר הורידו 30+ ריבאונדים במשחק, וכל אחד מהשלושה נחשב לאחד הגבוהים הדומיננטיים בליגה בשיאו: קווין לאב עשה זאת ב-2010, אנדרו ביינום ב-2012 ודווייט הווארד ב-2018, על אף שהיה הרבה אחרי השיא. כמו כן, זה היה משחקו השמיני בקריירה של קאנטר עם לפחות 20 נק' ו-20 כ"ח.

לאחר המשחק, חבריו של קאנטר בפורטלנד פרגנו לו עם מספר ציוצים ברשתות החברתיות. יוסוף נורקיץ', שלא שיחק נגד הפיסטונס, צייץ "הטנק הטורקי", סי ג'יי מקולום כתב שקאנטר הוא "הריבאונדר הטוב בליגה" ודמיאן לילארד הסכים איתו. בסיום המשחק מקולום אמר באופן אישי לקאנטר שהוא הריבאונדר הכי טוב שהוא ראה אי פעם, וגם ביקש ממנו להגיע למחנות האימונים שלו וללמד את הדור הצעיר איך לסגור לריבאונד.

קאנטר בעצמו צייץ "לוחם טורקי", ובראיון שאחרי ההצגה סיכם את הערב היוצא דופן שלו: "השחקנים עודדו אותי. עוזר המאמן שלנו אמר לי במהלך המשחק ששיא המועדון עומד על 27 ושעליי לשבור אותו וכשעשיתי את זה נהניתי מהתגובה של החברים על הספסל. איך הגעתי ל-30? זאת מתנה מאלוהים, לא עבדתי על זה. אני פשוט עולה על הפרקט ונלחם במטרה להעניק לקבוצה שלי עוד פוזשנים".