"טעות עצומה": דאלאס בלחץ בגלל הפליי-אין

לוקה דונצ'יץ' תקף את ה-NBA ("אין בזה היגיון"), הבעלים מארק קיובן גיבה את הכוכב הצעיר: אין מנוחה לשחקנים. זה מכפיל את הלחץ בלוח זמנים עמוס גם כך

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.04.21 - 20:12
תחילת כתבה

בעוד כחודש העונה הסדירה של ליגת ה-NBA תגיע לסיומה, ובינתיים המרוץ לפלייאוף בשיאו. מרוץ מסוג שלא הכרנו בגלל שתי מילים מחוברות שטורפות את כל הקלפים: פליי-אין. אחרי הניסוי בבועה בקיץ האחרון, אדם סילבר ושותפיו החליטו לשכלל את הפורמט ולהכניס לטורניר הפליי-אין גם את מקומות 7 ו-10, במטרה ליצור "מיני פיינל פור" שיגדיל את העניין, יעניק לקבוצות השונות יותר הזדמנויות להיכנס לפלייאוף ואולי גם יקטין את תופעת ה'טאנקינג'.

מי שעדיין לא הבין איך הפורמט החדש עובד - הוא פשוט למדי. מקום 7 יפגוש את מקום 8 ומקום 9 את מקום 10. המנצחת בקרב הראשון תסיים שביעית ואילו המפסידה תפגוש את המנצחת של הקרב השני, על הכרטיס השמיני והאחרון. כלומר - מקומות 7 ו-8 זקוקים לניצחון אחד כדי לעלות לפלייאוף, ומקומות 9-10 זקוקים לשני ניצחונות. רק כשהטורניר ייערך בין ה-18 במאי ל-21 במאי נוכל באמת לגבש דעה על הפורמט, אבל יש כאלה שכבר עכשיו מתנגדים לרעיון, ביניהם הכוכב הצעיר של דאלאס לוקה דונצ'יץ'.

"אני לא מבין את ההיגיון מאחורי הפליי-אין", אמר דונצ'יץ' שנמצא במקום השביעי במערב, מרחק משחק וחצי מפורטלנד השישית (אם העונה הייתה נגמרת היום, דאלאס הייתה פוגשת את ממפיס בפליי-אין). "אתה משחק 72 משחקים כדי להגיע לפלייאוף ואז אם אתה במקרה מפסיד פעמיים ברצף אתה מחוץ לשמינייה. אני לא מבין מה הטעם בזה. המטרה שלנו כרגע היא להגיע למקום השישי".

מאוחר יותר, הבוס של דונצ'יץ', בעלי דאלאס מאבריקס מארק קיובן, התבקש להגיב לדברים של הכוכב הצעיר - וכצפוי נתן לו גב. קיובן, אגב, הוא חלק מדירקטוריון ה-NBA שאישר פה-אחד את קיום טורניר הפליי-אין לפני פתיחת העונה. "בדיעבד, זו הייתה טעות עצומה", אמר הבעלים והסביר: "החלק הכי גרוע הוא שזה מכפיל את הלחץ בלוח זמנים שגם כך צפוף. במקום שלקבוצות תהיה את האפשרות להעניק מנוחה לשחקנים ככל שתמונת הפלייאוף מתבהרת, הן צריכות להתכונן לכל משחק כמו למשחק פלייאוף על מנת להבטיח מקום בפליי-אין או בטופ 6. כך יוצא ששחקנים משחקים יותר משחקים ויותר דקות בפחות ימים".

וכעת, אחרי ששמענו את הפלא הסלובני, אנחנו רוצים לשמוע אתכם. האם אתם בעד טורניר הפליי-אין? ענו בסקר>>>