"קרי הוא לא ה-MVP - הוא הרבה יותר מזה"

ארה"ב נפעמת מכוכב הווריירס: "יצירת אמנות מה שהוא עושה". סטיב קר: "עושה דברים שגם מייקל ג'ורדן וקובי בראיינט לא עשו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.04.21 - 18:25

תגיות: סטף קרי

תחילת כתבה

פשוט ליהנות מכל רגע. סטף קרי נמצא בכושר נהדר ומדי לילה מספק הצגות, שגורמות לתפוס את הראש. הפעם, כוכב הווריירס צלף 10 שלשות בדרך ל-49 נקודות בניצחון 96:107 על פילדלפיה, ובארה"ב נפעמים מהאיש שעקף את בראדלי ביל וכרגע הפך למלך הסלים של העונה הנוכחית ב-NBA.

"הרצף הנוכחי של סטף קרי תפס את המאמנים, היריבים וחבריו לקבוצה פשוט בהלם", נכתב ב-ESPN, "הוא מנפץ כל פעם מחדש שיאים, וכל פעם שנראה שזהו, הוא הגיע לשיא, הוא קובע שיא חדש. מדובר בפלא כדורסל, ששום דבר לא דומה לו".

בכלי תקשורת אחר - "האתלטיק" - נכתב כך: "סטף קרי לא צריך לזכות ב-MVP. כמובן, המספרים שלו 'מגוחכים', אבל זו לא עונת MVP. מה שקרי עושה הוא גדול מזה. פרס אישי כמו MVP לא יכול לתמצת את מה שאנחנו עדים לו. קרי הוא לא ה-MVP - הוא משהו הרבה יותר מזה".

סטיב קר נאחז באילנות גבוהים כשזה נוגע לכוכב שלו: "ראיתי את קובי בראיינט ומייקל ג'ורדן עושים דברים משוגעים במהלך המשחקים, אבל לאף אחד מהם לא הייתה קליעה כמו שיש לסטף קרי. אפילו בסטנדרטים של סטף, זה הרבה מעבר למה שהוא חשב שהוא מסוגל להראות".

מאמן המפסידה, דוק ריברס, נדהם גם כן ממה שראו עיניו: "אני לא יודע אם אי פעם ראיתי תקופה כמו שהוא נמצא בה כרגע. יש שחקנים שקלעו כמות נקודות גבוהה בפרק זמן כזה, אבל אני מבטיח לכם שאף אחד לא עשה את זה בדרך שבה הוא עושה את זה. זו יצירת אמנות מה שהוא עושה. זה פשוט יפהפה לצפות בו משחק".

"הוא יחיד מסוגו", חברו לווריירס, אנדרו וויגינס הודה, "את הדברים שהוא עושה, אף אחד לא יכול לעשות. אתה רואה את כל האספקטים היצירתיים של המשחק ממנו. לראות אותו מקרוב כשחקן לקבוצה ולא כיריב, זה אפילו מדהים יותר. האופן שבו הוא מטפל בכדור וקולע, זה פשוט משוגע".

קווין לוני, הסנטר הוותיק של הווריירס, טען שקרי נמצא בכושר הטוב בקריירה: "ב-2015/2016 כשראיתי את קרי, חשבתי שהוא הגיע לרמה הכי גבוהה שאפשר לשחק כדורסל, שיותר טוב מזה, זה פשוט בלתי אפשרי. יחד עם זאת, אני חושב שהעונה הזאת הוא מציג אפילו יכולת גבוהה יותר. זה הכדורסל הטוב ביותר בקריירה של סטף".

בעשרת המשחקים האחרונים סטף קרי מעמיד ממוצעים של 39.9 נק', מוריד 6.6 ריב' ומוסר 4.3 אסיסטים, ונראה שהמחמאות ממש לא מסנוורות אותו. הלילה, אחרי שרשם את המשחק ה-21 בקריירה עם לפחות 10 שלשות, הכוכב נשמע עם רגליים על הקרקע. "אני פשוט נהנה לשחק כדורסל", קרי הצטנע, "אני לא חושב על לחץ או על שיאים, אלא עושה את הטוב ביותר שלי".

קובע בכל פעם שיא חדש. קרי (getty)
קובע בכל פעם שיא חדש. קרי (getty)