עקף את לברון: ערב היסטורי לפורטר ג'וניור

צפו: גארד יוסטון להט עם 50 נקודות, ונכנס לרשימה מצומצמת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.04.21 - 08:29
תחילת כתבה

יוסטון רוקטס לא זכתה ליותר מדי רגעי נחת במהלך עונת 2020/21, בלשון המעטה. לקבוצה מטקסס היו 20 הפסדים ברציפות בשלב מוקדם יותר של השנה, והיא מחזיקה במאזן החלש ביותר ב-NBA; אם לא די בכך, אז גם מחוץ למגרש כותרות שליליות נדבקו למועדון, בעיקר סביב סאגת ג'יימס הארדן ובהמשך בעקבות התקרית האלימה שבה היו מעורבים כמה משחקני הקבוצה מחוץ למועדון לילה במיאמי.

הלילה (בין חמישי לשישי), ובכן, יוסטון יכולה הייתה סוף-סוף לשחרר חיוך. לא רק שהיא השיגה ניצחון מרשים על מילווקי החזקה (136:143), שקטע מבחינתה רצף של חמישה הפסדים, אלא גם ובעיקר בזכות הצגת ענק של מי שמסתמן כמו השחקן שעליו תוכל להיבנות הקבוצה בעתיד הנראה לעין.

קווין פורטר ג'וניור בן ה-20, שהגיע לרוקטס בטרייד מקליבלנד בחודש ינואר, רשם הלילה משחק שיא בקריירה הקצרה שלו, כאשר התפוצץ עם 50 נקודות (9 מ-15 לשלוש) ו-11 אסיסטים. בכך הוא הפך לשחקן הצעיר בהיסטוריה של ה-NBA שרושם 50 ו-10 באותו משחק, תוך שהוא עוקף בחור העונה לשם לברון ג'יימס.

בנוסף, פורטר ג'וניור הפך לשחקן הרביעי בלבד בתולדות ה-NBA שמסיים עם 50 נקודות לפני שמלאו לו 21 שנים. הקודמים היו: לברון ג'יימס (פעמיים), ברנדון ג'נינגס ודווין בוקר; הוא גם השחקן השני בהיסטוריה של יוסטון שרושם 50 ו-10 במשחק אחד, אחרי ג'יימס הארדן. "אחרי שהשלשה השלישית שלי נכנסה, ידעתי שזה עומד להיות ערב מיוחד", אמר בסיום חתן השמחה.