יתמזגו מזרח ומערב: תמונת מצב לקראת פלייאוף ה-NBA

הלייקרס הסתבכו, בוסטון קרובה לפליי-אין ומה עם וושינגטון? רגע לפני שהעונה הסדירה מסתיימת, הגיע הזמן לעשות סדר: מי הבטיחה את מקומה ומי תצטרף בהמשך. תמונת מצב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.05.21 - 19:02

תגיות: NBA

תחילת כתבה

ב-22 במאי, ייצא לדרך בשעה טובה שלב הפלייאוף ב-NBA. זמן מצוין, אם כך, לעשות סדר: ראשית, לכל אחת מהקבוצות המתמודדות על כניסה לרגעי ההכרעה לא נותרו יותר מ-8 משחקים, כשחלקן ישחקו רק עוד 7 פעמים בלבד; אז מי כבר הבטיחו את מקומן, מי בדרך הנכונה ואילו קבוצות צפויות להיאבק עד שיישמע הבאזר האחרון? תמונת המצב המלאה לפניכם.

מזרח
שתי קבוצות הבטיחו את מקומן בפלייאוף - ברוקלין (22:43) ופילדלפיה (21:43). עם זאת, הקרב על המקום הראשון ויתרון הביתיות לאורך הדרך עדיין פתוח לרווחה, כאשר הסיקסרס הותירו את הנטס מאחור עם רצף של ארבעה ניצחונות. בנוסף, לג'ואל אמביד וחבריו יתרון במאזן הפנימי מול קווין דוראנט ושות' - כך שאם השתיים יסיימו באותו מאזן, פילי תתייצב בפסגה.

מילווקי (24:40) וה-MVP בשנתיים האחרונות, יאניס אנטטקומפו, נמצאים במקום השלישי - והם מקדימים בארבעה משחקים את המדורגת רביעית ואחת מהפתעות העונה עד כה, ניו יורק ניקס (28:36). כאן, ובכן, המצב מתחיל מעט להסתבך.

הניקס, כאמור, מדורגים במקום הרביעי, אבל הם מקדימים בשני משחקים וחצי בלבד את המדורגת שביעית, בוסטון (31:34). כזכור, השנה מעפילות לפלייאוף רק שש קבוצות באופן אוטומטי, בעוד המדורגות 7 עד 10 ייאבקו בטורניר הפליי-אין. בכל אופן, בתווך שבין הניקס לסלטיקס נמצאות אטלנטה (30:35) ומיאמי (30:35) שיוצרות מאבק מרובע על שלוש מקומות בפלייאוף.

מתחתיהן, יתר הקבוצות שנמצאות כעת במקומות המובילים לפליי-אין הן שארלוט (33:31), אינדיאנה (33:30) ו-וושינגטון (35:29). טורונטו (38:27), המדורגת 11 בטבלה, רחוקה שני משחקים וחצי מוושינגטון, ושיקגו (38:26), המדורגת 12, רחוקה שלוש משחקים וחצי.

למי ששכח או לא הכיר - כך יעבוד טורניר הפליי-אין: המדורגת 7 תפגוש את המדורגת 8 - והמנצחת במפגש תבטיח את המקום השביעי; המפסידה תשחק מול המנצחת במפגש בין המדורגות 9 ו-10 - והמנצחת תשיג את הכרטיס השמיני והאחרון. כלומר, המדורגות 7-8 זקוקות לניצחון אחד כדי להבטיח מקום בפלייאוף, בעוד המדורגות 9-10 חייבות שני ניצחונות.

הטבלה המלאה לפניכם בתמונה:

מערב
כמו במזרח, גם במקרה הזה שתי קבוצות כבר הבטיחו את השתתפותן בפלייאוף - יוטה (18:46) ופיניקס (18:46). וגם במקרה הזה, כמו במזרח, הקרב על המקום הראשון ויתרון הביתיות פתוח לחלוטין. מי שמחזיקים ביתרון קל על פני השניים, הם הסאנס - להם מאזן הפנימי טוב יותר מהג'אז.

במקום השלישי נמצאת דנבר נאגטס (21:43), והיא מקדימה בחצי משחק בלבד את לוס אנג'לס קליפרס הרביעית (21:43). בעוד במזרח, כאמור, הפער בין המדורגת רביעית לשביעית עומד על שני משחקים בלבד, לנאגטס ולקליפרס אין סיבה לחשוש: לניקולה יוקיץ' וחבריו יתרון של 7 משחקים על פני השביעית נכון לעכשיו, כך שהכרטיס לפלייאוף כבר הובטח מעשית.

עכשיו, המתח עולה. האלופה המכהנת, לוס אנג'לס לייקרס (28:36), הדרדרה עד למקום השישי בעקבות רצף ההפסדים ויצרה משולש מרתק של מאזנים זהים יחד עם דאלאס מאבריקס (28:36) ופורטלנד טרייל בלייזרס (28:36), כשנותרו עוד 8 משחקים בלבד לעונה הסדירה ורק שני כרטיסי פלייאוף על הפרק.

החדשות הרעות מבחינת הלייקרס, הן שהמאזן הפנימי מול דאלאס נוטה לכיוון לוקה וחבריו. החדשות הטובות, לעומת זאת, הן שמחכה להם משחק מול פורטלנד - אשר ניצחון בו יסדר מאזן פנימי טוב מול דמיאן לילארד וחבריו ולהפך. כך או אחרת, מלבד המשחק מול פורטלנד, ללייקרס, שימו לב, נותרו עד סיום העונה הסדירה מפגשים מול דנבר, פיניקס, הניקס והקליפרס, בין השאר. האם האלופה תמצא את עצמה בפליי-אין? ובכן, לברון ג'יימס בטח לא יאהב לשמוע זאת.

מלבד המשולש, יתר הקבוצות שנמצאות כרגע במקומות המובילים לפליי-אין הן ממפיס השמינית (31:32), גולדן סטייט התשיעית (32:32) וסן אנטוניו העשירית (32:31). ניו אורלינס (35:29), המדורגת 11, רחוקה שני משחקים וחצי מהספרס, ועם כל כך מעט משחקים עד תום העונה - לא נראה כי הפער הזה יימחק.

הטבלה המלאה לפניכם בתמונה: