מתחיל להתבהר: תמונת מצב לסיום עונת ה-NBA

סדרות הפלייאוף המסתמנות ועל מה עוד נשאר לשחק? עושים סדר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.05.21 - 11:10

תגיות: NBA

תחילת כתבה

ביום ראשון בלילה העונה הסדירה של ה-NBA תגיע לסיומה וכולנו נדע בדיוק איפה כל קבוצה סיימה ומהן הסדרות שממתינות לנו מעבר לפינה. עד אז, נמשיך לעשות סדר עבורכם עם כל מה שצריך לדעת לקראת הישורת האחרונה בליגת הכדורסל הטובה בעולם. נכון להיום (שבת), לכל אחת מהקבוצות נותר משחק או שניים עד תום העונה, 11 קבוצות כבר הבטיחו את מקומן בפלייאוף והקרב בין הלייקרס לפורטלנד יימשך עד היום האחרון.  

אז מי הן העולות? במזרח פילדלפיה, ברוקלין, מילווקי, מיאמי אטלנטה וניו יורק הבטיחו את מקומן בפוסט סיזן ויסגרו את השישייה הראשונה. במערב יוטה, פיניקס, דנבר, לוס אנג'לס קליפרס ודאלאס העפילו לפלייאוף, כאשר כאן נשאר מקום בודד אחד. את המקום הזה יתפסו הלייקרס או הטריילבלייזרס.

ניתן לחלק את טבלת המזרח והמערב לשלושה חלקים: הצמרת, האמצע ו"התחתית" (הקבוצות שבתמונת הפליי-אין). לפני שנתעמק בכל חלק, אלו הן הקבוצות שכבר יצאו מהמירוץ: טורונטו, אורלנדו, קליבלנד, דטרויט ושיקגו במזרח, ומינסוטה, אוקלהומה סיטי, יוסטון, סקרמנטו וניו אורלינס במערב.

מזרח
הצמרת: פילדלפיה, ברוקלין ומילווקי הן שלוש הקבוצות הבכירות במזרח שהבטיחו יתרון ביתיות בסיבוב הראשון. לסיקסרס כבר אין על מה לשחק משום שהם הבטיחו הלילה את המקום הראשון, והנטס מחזיקים ביתרון של משחק אחד על הבאקס (למילווקי יתרון במאזן הפנימי). מכיוון ששיקגו כבר הודחה, יש להניח שברוקלין תנצח אותה ואת קליבלנד, והיא תהיה זו שתסיים שנייה.

האמצע: אטלנטה, מיאמי וניו יורק. אלו הן הקבוצות שיסיימו במקומות 4-6, אבל כשמסתכלים על לוח המשחקים, אפשר לצאת מנקודת הנחה שאטלנטה תסיים רביעית, כי כדי להבטיח יתרון ביתיות בסיבוב הראשון של הפלייאוף היא בסך הכל תצטרך לנצח ביום ראשון את הקבוצה החלשה בליגה, יוסטון, וזה אומר שהיא תפגוש בסיבוב הראשון את ההיט או הניקס. הקבוצה של טריי יאנג, אגב, ניצחה 18 מתוך 20 משחקיה האחרונים בבית. מיאמי וניו יורק מחזיקות באותו מאזן בדיוק, לשתיהן נותרו שני משחקים והיתרון ביניהן שייך לסגנית האלופה.

התחתית: וושינגטון הצטרפה לבוסטון, שארלוט ואינדיאנה שכבר הבטיחו את מקומן בפליי-אין. לסלטיקס אין על מה לשחק עד שיתחיל הטורניר, אבל הכל פתוח בין שלוש הקבוצות האחרות שיתמודדו על מקומות 8-10. ההורנטס והפייסרס מחזיקים באותו מאזן והוויזארדס רחוקים חצי משחק מהם כאשר הם עם משחק עודף.
כדי לסיים במקום השמיני וושינגטון תצטרך ששארלוט תפסיד לה בראשון והערב לניו יורק, ושאינדיאנה תפסיד את אחד משני המשחקים שנותרו לה. בהנחה שההורנטס ינצחו את הניקס בחוץ, קבוצתו של דני אבדיה עדיין תילחם על המקום התשיעי, והיא תשיג אותו אם תנצח את שארלוט והפייסרס יפסידו ללייקרס או טורונטו.

מערב
הצמרת: יוטה ופיניקס יסיימו בשני המקומות הראשונים, כאשר הסאנס זקוקים למעידה לא צפויה של הג'אז נגד סקרמנטו. בעקבות ההחלטה של טיירון לו לתת מנוחה לכוכבים שלו, מה שהוביל להפסד ביוסטון, הקליפרס ירדו למקום הרביעי ודנבר עלתה למקום השלישי. בעקבות ההפסד של הקליפרס, הם לא יוכלו לפגוש את הלייקרס, אבל הם כן יפגשו בסיבוב הראשון את דאלאס או פורטלנד. דאלאס יכולה לפגוש את הקליפרס או דנבר והנאגטס יכולים לפגוש גם את הלייקרס ופורטלנד.

האמצע: פורטלנד והלייקרס נאבקות על המקום האחרון שנותר בשישייה (אלא אם אחת מהן בונה על הפליי-אין כדי לפגוש ככל הנראה את פיניקס). הלייקרס לא יכולים לסיים מתחת למקום 7, וכדי להימנע מהפליי-אין, הם יצטרכו לנצח 0:2 ולקוות להפסד של פורטלנד ביום האחרון נגד דנבר.

התחתית: גולדן סטייט וממפיס כבר הבטיחו את מקומן בפליי-אין, והן ייפגשו ביום ראשון ב-22:30 שעון ישראל למשחק שיכריע מי תסיים שמינית ומי תשיעית. סטף קרי וג'ה מוראנט, אגב, מעולם לא שיחקו אחד נגד השני. סן אנטוניו תסיים את העונה הסדירה במקום העשירי.

סדרות הפלייאוף נכון להיום:
פילדלפיה - שארלוט, ברוקלין - בוסטון, מילווקי - ניו יורק ואטלנטה - מיאמי במזרח, ויוטה - גולדן סטייט, פיניקס - לייקרס, דנבר - פורטלנד וקליפרס - דאלאס במערב.

הקרב על המקום השמיני: ראשון ב-22:30 (Getty)
הקרב על המקום השמיני: ראשון ב-22:30 (Getty)

מה נשאר להן?
מזרח

פילדלפיה: אורלנדו (16.5, ב').
ברוקלין: שיקגו (15.5, ב'), קליבלנד (16.5, ב').
מילווקי: מיאמי (15.5, ב'), שיקגו (16.5, ב').
אטלנטה: יוסטון (16.5, ב').
מיאמי: מילווקי (15.5, ח'), דטרויט (16.5 ח').
ניו יורק ניקס: שארלוט (15.5, ב'), בוסטון (16.5, ב').
בוסטון: מינסוטה (15.5, ח'), ניקס (16.5, ח').
שארלוט: ניקס (15.5, ח'), וושינגטון (16.5, ח').
אינדיאנה: לייקרס (15.5, ב'), טורונטו (16.5, ח').
וושינגטון: שארלוט (16.5, ב').
שיקגו:  ברוקלין (15.5, ח'), מילווקי (16.5, ב').

מערב
יוטה: סקרמנטו (16.5, ח').
פיניקס: סן אנטוניו (15.5, ח'), סן אנטוניו (16.5, ח').
קליפרס: אוקלהומה סיטי (16.5, ח').
דנבר: פורטלנד (16.5, ח').
דאלאס: מינסוטה (16.5, ח').
פורטלנד: דנבר (16.5, ב').
לוס אנג'לס לייקרס: אינדיאנה (15.5, ח'), ניו אורלינס (16.5, ח').
גולדן סטייט: ממפיס (16.5, ב').
ממפיס: גולדן סטייט (16.5, ח').
סן אנטוניו: פיניקס (15.5, ב'), פיניקס (16.5, ב').