פתיחה סוערת: 107:109 למילווקי על מיאמי

צפו: מידלטון (27) קלע חצי שנייה לסיום ההארכה וקבע 0:1

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.05.21 - 00:01

כשאומרים את המילה "פלייאוף" מצפים לקבל התרגשות, עצבים גבוהים, מתח, מלחמה על כל כדור ומהלכי ענק ברגעי האמת. ואת כל אלה שראינו הערב (שבת) במשחק ענק שפתח את השלב המכריע בעונת ה-NBA. בסופו של דבר, נקודות אדירות של כריס מידלטון (27 נקודות) הביאו למילווקי באקס 107:109 על מיאמי היט בפתיחת משחקי הפלייאוף של 2020/21.

מוקדם יותר היה זה ג'ימי באטלר, שהיה נראה בדרך לסחוט את המחמאות בסיום ההתמודדות, לאחר שקלע שתי נקודות אדירות על הבאזר של הרבע הרביעי וקבע 99:99, בסיומם של ארבעה רבעים נהדרים. במהלך ההארכה הקבוצות החליפו ביניהן את היתרון, אך כאמור, מהלך ענק של מידלטון הכריע את ההתמודדות והעניק לבאקס את המשחק הראשון בסדרה.

לאורך שלבים רבים של המשחק זה לא היה הכי אלגנטי ומרשים, והשחקנים התקשו למצוא את השטף ההתקפי אותו הם מצפים להשיג בשלבים הקריטיים של העונה, אך שתי הקבוצות נאבקו זו בזו במשחק והפגינו משחק לחימה ענק בהתמודדות שהיתה צמודה לכל אורכה.

המשחק הבא בסדרה יתקיים בלילה בין שני לשלישי, וההיט יקוו לקבל תרומה טובה בהרבה משני הכוכבים שלהם, ג'ימי באטלר ובאם אדביו, שקלעו הערב במשותף 26 נקודות בלבד באחוזים מזעזעים של 8 מ-37. בכל אופן, נראה שצפויה לנו סדרה ענקית שתהיה דרמטית עד לסיומה.

מידלטון. נקודות ענקיות שלו (Getty)
מידלטון. נקודות ענקיות שלו (Getty)

מהלך המשחק
מי שהתחיל את המשחק חם הוא דאנקן רובינסון, שעם שלוש שלשות רצופות העלה את ההיט ל-2:9. לאחר הפתיחה הטובה, ההתרגשות של פתיחת הפלייאוף החלה להשפיע על הבחורים מפלורידה, מילווקי נכנסה למשחק, ולאחר שלשה של לופז, שצימקה ל-15:13, אריק ספולסטרה הזעיק פסק זמן. גם עם החזרה מפסק הזמן שתי הקבוצות לא הצליחו להשיג את הקצב ההתקפי, וירדו להפסקת הרבעים הראשונה עם 10 איבודים משותפים, ובתוצאה 22:24 למיאמי.

ארבע דקות לתוך הרבע השני, וג'ימי באטלר הצטרף לרשימת הקלעים לאחר פתיחה חלשה, כשקלע שלשה והעלה את ההיט ל-28:34. הקצב ההתקפי האיטי נמשך, ו-4 דקות לסוף הרבע השני מילווקי עלתה ליתרון ראשון במשחק 40:41. הבאקס המשיכו בהתאוששות, וסל של בובי פורטיס על הבאזר קבע 50:53 לבאקס עם הירידה למחצית.

מילווקי פתחה היטב את המחצית השנייה, ודהרה קדימה ליתרון 52:59, אלא ששתי שלשות נוספות של רובינסון לא נתנו לקבוצה של מייק בודנהולזר לברוח, כש-6 דקות לסיום הרבע לוח התוצאות הראה 65:67 לבאקס. המשחק המשיך להיות צמוד, ולאחר שלשה של גוראן דרגיץ' ו-2 מוצלחות של ג'רו הולידיי מיד בצד השני, הקבוצות ירדו להספקת הרבעים האחרונה ב-78:80 לבאקס.

הרבע הרביעי נפתח, והאינטנסיביות עלתה אפילו יותר, בדיוק כמו שאנחנו מצפים ממשחק פלייאוף. טיילר הירו וכריס מידלטון החליפו סלים, בדרך ל-86:86, שמונה דקות לסיום הרבע. בדומה לפתיחת המשחק, נראה שהלחץ וההתרגשות באוויר השפיעו על שחקני שתי הקבוצות, שהתקשו להיות יעילים התקפית, ו-4 וחצי דקות לסוף המשחק לוח התוצאות הראה 90:90.

מילווקי הצליחה לקלוע זריקות מוצלחות מהקו, אך שלשה ענקית של טרבור אריזה עמוק בתוך שתי הדקות האחרונות צימקה ל-97:96, דקה לסוף ההתמודדות. לכוכב היווני של הבאקס הייתה הזדמנות לקבוע 3 הפרש, 8 שניות לסוף, אך הוא החטיא את הזריקה השנייה מהקו, והתוצאה נותרה 97:99 עבור קבוצתו. שמונה שניות לסיום, באטלר חדר לסל על יאניס, והצליח להשיג את ה-2 היקרות, שקבע 99:99, בדרך להארכה.

גם בהארכה הדברים הלכו צמוד, ושתי נקודות אדירות של ג'רו הולידיי בסיומה של מתפרצת קבעו 104:107, 40 שניות לסוף המשחק. שלשה ענקית של דראגיץ' השוותה ל-107:107, והשחקנים כבר חשבו שהם בדרך להארכה נוספת, אך ג'אמפ אדיר של מידלטון חצי שנייה לסיום קבע את תוצאת המשחק 107:109 למילווקי.