"רק קוואי עומד בדרכו". לוקה ודאלאס בדרך לערב ענק?

בארצות הברית ניתחו את מצב העניינים לקראת המשחק השביעי הערב (22:30, 5LIVE) נגד הקליפרס. כוכב המאבס יוליך את קבוצתו בדרך לסיבוב השני לראשונה מ-2011? המספרים והניתוחים בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.06.21 - 17:21
תחילת כתבה

פלייאוף ה-NBA איתנו, והוא מביא איתו את הדרמות שכולנו אוהבים לראות כבר בסיבוב הראשון. על המוקד עומדת כמובן דאלאס מאבריקס של לוקה דונצ'יץ', שנמצאת מרחק ניצחון מהעפלה לסיבוב הפלייאוף השני, לראשונה מעונת 2010/11, אז הפסידה בגמר למיאמי היט. החבורה מטקסס תעלה הערב (ראשון, 22:30, 5LIVE) למשחק השביעי והמכריע נגד לוס אנג'לס קליפרס, ולאחר שישה משחקים בשיוויון 3:3, תיחשף זהות העולה לסיבוב הבא, שם יוטה כבר מחכה.

במרכז תשומת הלב כמובן ניצב הכוכב הבלעדי של המאבריקס,  דונצ'יץ', שבגיל 22 בלבד, הוכיח העונה ללא כל עוררין כי הוא אחד הסופרסטארים הגדולים ביותר בליגה. לקראת המשחק המכריע, ב-ESPN ניתחו את תמונת המצב לקראת המשחק השביעי והמכריע: "לוקה הזה הוא הפקטור הכי גדול עבור המאבריקס בסדרה הזאת. במספר משחקים בסדרה הזו הוא היה ללא כל ספק השחקן הכי טוב על הפרקט. אין לדאלאס סיכוי לנצח את זה ללא הופעת ענק נוספת של דונצ'יץ', ורק קוואי לאונרד עומד בדרכו".

ואכן, הקליפרס מנסים להתמודד מול הכוכב הענק בעזרת הכוכב שלהם, שנדבק לגופייה יותר ויותר במשחקים האחרונים. 11, 15, 7, 12, 23, 38 - אלה הם מספר הפוזשנים ההגנתיים לפי הסדר ב-6 המשחקים עד כה בהם הוצמד לאונרד לדונצ'יץ', וסביר שמגמת הגידול תימשך גם הערב, בניסיון לעצור את השחקן הלוהט.

עם זאת, לוקה לא מתרגש מהמאמצים ההגנתיים נגדו, ולאחר שהודח בעונה שעברה בסיבוב הראשון על ידי אותה הקליפרס, עושה הכל על מנת שהפעם זה יראה אחרת, והמספרים שלו גם מוכיחים את זה. במהלך העונה הסדירה הסלובני רשם 27.7 נקודות, 8.6 אסיסטים ו-7.2 ריבאונדים בממוצע למשחק, ממוצעים אדירים בפני עצמם, אך מפתיחת הפלייאוף הוא הצליח אפילו לשפר אותם וקבע מספרים אדירים של 34 נקודות, 9.7 אסיסטים ו-8 ריבאונדים.

דונצ'יץ' הוא לא רק הכוכב של הקבוצה, דאלאס תלויה בו לחלוטין. למעשה בלעדיו החברים פשוט לא מסתדרים על הפרקט. במ-237 הדקות של הסלובני על המגרש עד כה בסדרה דאלאס בפלוס 19, זאת לעומת מינוס 37 ב-51 הדקות בהן הוא זכה למנוחה. גם באחוזים ניתן לזהות ירידה חדה ללא בעל הבית הבלעדי, כשבלעדיו המאבס קלעו בחמישה המשחקים הראשונים (לא כולל המשחק האחרון) 33% מהשדה ו-36% לשלוש, בהשוואה ל-48% ו-44% איתו בחמישייה.

הערב, דונצ'יץ' יעמוד לראשונה בקריירה שלו בפני משחק השביעי ומכריע, בתקווה להגיע בפעם הראשונה בחייו לסיבוב השני של הפלייאוף, ונראה שכמו לאורך כל הקריירה שלו, הוא ממש לא נרתע מהמעמד: "זה המשחק השביעי, זה לא משנה איפה אתה - אתה חייב להשאיר הכל על המגרש וזהו, זה המשחק השביעי"

יקח את דאלאס לסיבוב השני? (GETTY)
יקח את דאלאס לסיבוב השני? (GETTY)