"לא יודע אם סימונס רכז למועמדת לאליפות"

בפילדלפיה התאכזבו מההדחה מול אטלנטה, וסימנו את האוסטרלי, שמהלך שלו מנע שוויון. אמביד: "זו הייתה נקודת המפנה". שאק: "הייתי בועט לו בתחת". וגם: המספרים הלא מחמיאים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.06.21 - 09:30

תגיות: NBA

תחילת כתבה

אחרי שש שנים, אטלנטה חזרה לפנות בוקר (שני) לגמר המזרח, עם 96:103 דרמטי על פילדלפיה במשחק מספר 7. אך לצד השמחה בהוקס, בולטת לא פחות האכזבה של הקבוצה וה"פרוסס" המפורסם, ששוב כשלו ברגע האמת, ובמוקד נמצא בן סימונס.

למרות שחילק 13 אסיסטים והוריד 8 ריבאונדים, הרכז סיים סדרה אומללה עם משחק של 5 נקודות בלבד, עם 2 מ-4 מהשדה ו-1 מ-2 מהקו. בפלייאוף הזה הוא החטיא מהעונשין 48 פעמים; כאשר לשם השוואה, מאז תחילת הפלייאוף, פיניקס וברוקלין כקבוצות החטיאו 57 פעמים ביחד.

עד כמה בן סימונס לוקה בחסר ברגעי ההכרעה יעיד הנתון הבא - זה המאזן של סימונס מהשדה ברבע הרביעי בסדרה:
משחק 1: 2 מ-2 מהשדה
משחק 2: 0 מ-0 מהשדה
משחק 3: 1-1 מהשדה
משחק 4: 0 מ-0 מהשדה
משחק 5: 0 מ-0 מהשדה
משחק 6: 0-0 מהשדה
משחק 7: 0 מ-0 מהשדה

גם הפעם, במצב של 2 נקודות הפרש לטובת ההוקס, 3:30 דקות לסיום, סימונס ויתר על דאנק חופשי בשביל מסירה, ונראה היה שמדובר בקש ששבר את גב הגמל עבור הסיקסרז, וג'ואל אמביד הודה בסיום: ״בכנות, אני חושב שנקודת המפנה הייתה כשהיה לנו מבט פנוי (לסימונס) והמהלך הזה הסתיים בנקודה אחת מהקו״.

בנוסף, אמביד התנצל בפני האוהדים ברשתות החברתיות, והודה להם: "פילי אני אוהב אותך. מצטער לאכזב שוב, רק תדעו שנתתי את כל מה שהיה לי בהתחשב בנסיבות. אם יש משהו שלמדתי פה, זה הקשיחות שיש בעיר הזאת ולכן שיחקתי עם מיניסקוס קרוע. תודה על התמיכה לאורך כל השנה!".

גם דוק ריברס סיפק רמז עבה מאוד בסיום לגבי עתידו של סימונס: ״האם הוא יכול להיות הרכז הפותח של קבוצה שרצה לאליפות? אין לי תשובה לשאלה הזאת״. ואחרי הצהרות כאלה מהכוכב והמאמן, נראה שהסיכויים של סימונס למצוא את עצמו בקבוצה חדשה רק הולכים וגוברים.

אגב, הסנטר האגדי והפרשן בהווה, שאקיל אוניל, שיודע איך אמורה להיראות קבוצה שרצה לאליפות, הבהיר באולפן אחרי המשחק: "אם הוא היה איתי בחדר ההלבשה, הייתי בועט לו בתחת".

עם זאת, גם ריברס כמובן לא נקי מאשמה. המאמן מחזיק במאזן 29:15 במשחקים שיכולים להכריע סדרה, המאזן הגרוע בהיסטוריה. לשם השוואה, מחליפו בקליפרס טיירון לו מחזיק במאזן 1:12 במשחקים כאלה, המאזן הטוב בהיסטוריה.

צפו בתקציר ההפסד >>>