"לא אוהבים אותך": ריברס חטף משחקנו בעבר

מאמן פילי הגיע לשפל. סמית': "בגלל זה אשתך כמעט עזבה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.06.21 - 18:20

ההפסד של פילדלפיה הלילה (בין ראשון לשני) במשחק השביעי מול אטלנטה הפנה את מירב החצים לכיוונו של בן סימונס, ש"ראוי" לספוג ביקורת בלי צל של ספק - אבל גם מאמן הסיקסרס, דוק ריברס, לא נקי מאשמה.

המספרים של המאמן הוותיק, שחתם ל-5 שנים בפילי הקיץ, יספרו את הסיפור: ריברס מחזיק במאזן 29:15 במשחקים שיכולים להכריע סדרה, שמהווים 34.1% הצלחה בלבד. משמע, הוא מחזיק במאזן הגרוע אי פעם למאמנים עם 20+ משחקי הכרעה. לשם השוואה, מחליפו בקליפרס, טיירון לו, מחזיק במאזן 1:12 במשחקים כאלה - המאזן הטוב בהיסטוריה.

בעונה שעברה, ריברס, שאימן אז את הקליפרס, איבד יתרון 1:3 בסדרה מול דנבר לאחר ששמט הובלה של 16 נקודות במשחק 5, הובלה של 19 נקודות במשחק 6 והובלה של 12 נקודות במשחק 7. זו הייתה הפעם השלישית בקריירה שריברס איבד יתרון 1:3 בסדרת פלייאוף (2003, 2015, 2020). גם העונה הייתה למאמן פילי את ההזדמנות להימנע מהדחה בטרם עת, אך הוא שוב שמט הובלה של 18 נקודות במשחק 4 ושל 26 נקודות במשחק 5.

מי שניצל את המפולת של ריברס כדי "לרקוד על דמו", הוא שחקן העבר, ג'וש סמית', ששיתף עימו פעולה בעונת 15/16 עם הקליפרס והועבר בטרייד. "אמרת את כל החרא הזה על פול ג'ורג' ואיך טיירון לו צריך להיעלב בשמו", הוא אמר בלייב ברשתות. "תשתוק, אתה חסר יכולת לעשות התאמות תוך כדי משחק. תתחיל לתת לשחקנים את הקרדיט שמגיע להם, זו הסיבה שיש עליך קארמה ואתה לא עובר את הסיבוב השני".

סמית' לא נרגע והמשיך: "השתמשת לא נכון בכל השחקנים. תסתכל במראה, בנאדם, ותתוודא באמת המזויינת שלך - או שלעולם לא תעבור את הסיבוב השני. ESPN, אל תעזבו אותו. אני אצמד אליו הלילה, אתם תתמקדו בו על הבוקר. סוף סוף אני מבין למה אשתך כמעט עזבה אותך. אתה לא יודע איך לעשות התאמות תוך כדי המשחק, כולם קלטו אותך ואף אחד לא באמת אוהב אותך. כן, אתה מאבד את הכוח שלך".