הקרב על קנינגהאם: הכל לקראת הלוטרי ב-NBA

סדר הבחירות בדראפט 21' ייקבע הלילה (בין שלישי לרביעי). שלל התרחישים בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.06.21 - 16:40

תגיות: NBA

תחילת כתבה

22 ביוני 2021. זה התאריך שסומן ביומן של כחצי מקבוצות ה-NBA, והוא סוף סוף הגיע. בעוד שפיניקס, לוס אנג'לס קליפרס, מילווקי ואטלנטה חולמות לזכות באליפות, הצד השני של הטבלה מפנטז על משהו אחר לגמרי. הלילה (בין שלישי לרביעי) ב-03:30 ייערך הלוטרי של דראפט 2021 שיקבע את סדר הבחירות וירמוז לנו איפה ינחת הכישרון הגדול קייד קנינגהאם.

ובכן, נתחיל עם קנינגהאם, שנחשב לאחד הפרוספקטים המבטיחים של השנים האחרונות. בדומה לדראפט 2019, בו כל העיניים נישאו אל עבר זאיון וויליאמסון, גם הפעם נגלה היכן ינחת הכוכב הנוצץ של המחזור, כבר במעמד הלוטרי. בעקבות מצב הטבלה בעונת הסדירה, הפייבוריטיות לבחור את קנינגהאם הן יוסטון, דטרויט ואורלנדו. האחוזים המדויקים של כל קבוצה לקבל את הבחירה הראשונה - לפניכם:

1. יוסטון* 14%
2. דטרויט 14%
3. אורלנדו 14%
4. אוקלהומה סיטי 11.5%
5. קליבלנד 11.5%
6. מינסוטה* 9%
7. טורונטו 7.5%
8. שיקגו* 4.5%
9. סקרמנטו 4.5%
10. ניו אורלינס 4.5%
11. שארלוט 1.8%
12. סן אנטוניו 1.7%
13. אינדיאנה 1%
14. גולדן סטייט 0.5%

אם שמתם לב לכוכביות לצד חלק מהקבוצות, זה בגלל שב-NBA, כפי שאתם יודעים, דברים עלולים להסתבך. כתוצאה מטריידים ישנים, קיימים מספר תרחישים שיכולים לטרוף את הקלפים ולהשפיע על עתיד הליגה. כדי שהתרחישים הללו יקרו, אוקלהומה סיטי, שיקגו ומינסוטה יצטרכו קצת מזל. אז נעשה סדר.

מכיוון שיוסטון סיימה עם המאזן הגרוע בליגה הבחירה שלה יכולה ליפול רק בין מקומות 1-5. אולם, אם הרוקטס יקבלו את הבחירה החמישית (47.9% שזה יקרה), היא תעבור היישר לת'אנדר. כלומר, ל-OKC יש סיכוי לבחור שניים מתוך חמשת השחקנים המובילים של הדראפט הקרוב (קנינגהאם, אוון מובלי, ג'יילן גרין, ג'יילן סאגס וג'ונת'ן קומינגה). הפעם האחרונה שזה קרה הייתה ב-2011, כשקליבלנד בחרה את קיירי ארווינג במקום הראשון ואת טריסטן תומפסון במקום הרביעי. חמש שנים אחר כך, השניים פתחו בחמישייה שהביאה לקאבס אליפות ראשונה בהיסטוריה.

בנוסף, שיקגו תצטרך את אלוהי הכדורסל בצד שלה כדי שהטרייד על ניקולה ווצ'ביץ' ישתלם להם אפילו יותר. הבולס שלחו את הבחירה שלהם בדראפט הקרוב לאורלנדו, אבל הם יוכלו בכל זאת לקבל אותה בחזרה ולהשתמש בה אם היא תיפול לטופ 4. הסיכוי שזה יקרה עומד על 20.3%, כך שלמג'יק, שמחזיקים כמובן גם בבחירה שלהם, יש סיכוי של 79.7% לבחור פעמיים בלוטרי.

כמו כן, אחד הסיפורים הגדולים של הלוטרי הוא הבחירה המתנדנדת בין גולדן סטייט לבין מינסוטה, לאחר הטרייד שכלל את דיאנג'לו ראסל ואנדרו וויגינס. אם הבחירה של הטימברוולבס תיפול לטופ 3 (סיכוי של 27.6%), הם ישתמשו בה ויצרפו כוכב צעיר לצד קארל אנתוני טאונס, אנתוני אדוורדס וראסל, אבל המספרים מספרים שזה ככל הנראה לא יקרה.

מינסוטה התעוררה לקראת סיום העונה וסיימה אותה עם שבעה ניצחונות ב-12 משחקים, מה שהרחיק בינה לבין הבחירה שלה. אם הזאבים יפלו מחוץ לטופ 3 (72.4%), גולדן סטייט תבחר בין מקומות 4-10. בהנחה שסטיב קר יקבל את הבחירה הרביעית, לצורך העניין, הוא יוכל לבצע טרייד (ביחד עם ג'יימס ווייזמן?) כדי להנחית כוכב בשל יותר שיילחם על אליפות נוספת במפרץ ליד סטף קרי, דריימונד גרין וקליי תומפסון שישוב מפציעה. יש לציין שאם מינסוטה תבחר בטופ 3, גולדן סטייט תקבל את הבחירה שלה ב-2022.   

יום גורלי גם לווריירס (Getty)
יום גורלי גם לווריירס (Getty)

ההיסטוריה לימדה אותנו שאי אפשר להסתמך רק על האחוזים או על ה'טנקינג', כי בלוטרי הכל יכול להיות, והנה כמה מההפתעות הגדולות בכל הזמנים: ב-1993 לאורלנדו היה סיכוי של 1.52% לבחור במקום הראשון, וזה אכן קרה. המג'יק בחרו את כריס וובר ושלחו אותו בטרייד תמורת פני הארדוויי שנבחר שלישי באותו דראפט.

ב-2008 שיקגו התגברה על 1.7% כדי להנחית את דרק רוז בבחירה הראשונה וב-2011 קליבלנד בחרה את קיירי עם 2.8% (הבחירה הייתה במקור של הקליפרס). המזל של הקאבס לא נעצר שם, כי שלוש שנים אחר כך הם שוב זכו בלוטרי עם 1.7%. לברון ג'יימס חזר הביתה, ודייויד בלאט, שאימן את הקבוצה באותה תקופה, ראה את אנדרו וויגינס נשלח למינסוטה תמורת קווין לאב.

אלו הם שמות הנציגים בלוטרי שיקוו להביא מזל לקבוצותיהם לקראת הדראפט עצמו שיתקיים ב-29 ביולי: האקים אולג'ואן (יוסטון), בן וואלאס (דטרויט), מיילס ברידג'ס (שארלוט), פרד ואן וליט (טורונטו), אנתוני אדוורדס (מינסוטה), מארק אוורסלי (שיקגו), קובי אלטמן (קליבלנד), ריק וולטס (גולדן סטייט), נאנסי לנארד (אינדיאנה), סווין קאש (ניו אורלינס), נאזר מוחמד (אוקלהומה סיטי), ג'ף וולטמן (אורלנדו), מונטה מקנייר (סקרמנטו) ופיטר ג'יי הולט (סן אנטוניו).

כל האחוזים לקראת האירוע החגיגי (Getty)
כל האחוזים לקראת האירוע החגיגי (Getty)