ברק אובמה ייכנס כשותף בניהול NBA אפריקה

הנשיא לשעבר יחזיק במניות מיעוט: "הכדורסל עיצב את חיי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.07.21 - 04:05

תגיות: NBAברק אובמה

תחילת כתבה

על פי המורשת האמריקאית, לנשיאים לשעבר בדרך כלל יש תפקיד מוגדר. חלקם הולכים לעסקים פרטיים, יש מי שמשמש כלוביסטים, רובם הגדול הקימו ספריות נשיאותיות. מי שבולט בעניין הוא הנשיא לשעבר, ברק אובמה, שהלילה (בין שלישי לרביעי) נודע כי הוא נכנס לתחום מאוד אופייני: ספורט. ליגת ה-NBA הודיעה כי אובמה ייכנס כשותף בניהול הסניף האפריקני של הליגה, שהושקה השנה באופן נוצץ במיוחד.

אובמה, היום בן 59, היה ידוע שנים כחובב ספורט משמעותי. מי שנולד בהוואי וצמח בשיקגו, שיחק כדורסל בצעירותו במהלך התיכון - עד שפרש לטובת הקריירה הפוליטית בה בחר. במהלך כהונתו כנשיא היה מעורב מאוד בנושאי ספורט, ואף הקים מגרש כדורסל בבית הלבן. כעת, הוא לוקח את אהבת הספורט שלו צעד קדימה - ומשלב בתוכה גם הזדמנות להרים את הענף באפריקה.

"עבורי, כדורסל תמיד היה הרבה יותר ממשחק", אמר אובמה בהודעה הרשמית, "הכדורסל הראשון שלי היה מתנה שקיבלתי מאבי כשהייתי בן 10. מאוחר יותר, אמא שלי טענה כי ידעה היטב מתי הגעתי לארוחת ערב, כי שמעה אותי מקפיץ כדור מהקומה העשירית. היו לי חלומות לשחק ב-NBA, אבל גם אם לא היה לי את הכישרון, הכדורסל עיצב את חיי". אובמה יחזיק מניות מיעוט בניהול הליגה, אבל שמו בהחלט יוסיף ליוקרה של המותג.

ליגת ה-BAL החלה את פעילותה השנה. היוזמה נוצרה כבר בשנת 2019, אבל העונה הראשונה של הליגה - הכוללת קבוצות מ-12 מדינות שונות, ביניהן סנגל, קמרון, מרוקו, אלג'יריה ומצרים - נדחתה עקב התפרצות נגיף הקורונה. האלופה המכהנת היא זמאלק המצרית, שזכתה לאחר ניצחון בגמר, 63:76 על מונאסטיר מטוניסיה.