מערבבת את הקלפים: על הקיץ של וושינגטון

מגוון קלעים, חיסרון בצבע, בראדלי ביל ומקומו של אבדיה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.07.21 - 21:22
תחילת כתבה

וושינגטון עמדה במרכזה של העסקה הכי מעניינת עד כה בקיץ ב-NBA. האיש שהוביל אותה לפלייאוף, ראסל ווסטברוק, ארז את חפציו ועבר בטרייד לוס אנג'לס לייקרס, שהעבירה איתה שורה של שחקנים, ביניהם מונטרז הארל, קייל קוזמה וקנטביוס קולדוול-פופ ל-DC. אחרי עסקת הענק, בארה"ב ניסו לנתח כיצד ייראו הוויזארדס, כשכבר עכשיו ברור: יהיו שינויים נוספים בסגל.

אז איך נראה הסגל של וושינגטון כרגע:
גארדים: בראדלי ביל, קנטביוס קולדוול פופ, ארון הולידיי, קאשס ווינסטון וגריסון מת'יוז (דני אבדיה אופציה בעמדה זו גם).
סווינגמנים: קייל קוזמה, רוי האצ'ימורה, דני אבדיה, דאוויס ברטאנס, קורי קיספרט, צ'נדלר האצ'יסון וקיילב הומסלי.
בצבע: דניאל גאפורד, תומאס בראיינט, מונטרז הארל, אנתוני גיל ואייזיאה טוד.

וושינגטון הוסיפה יכולת קליעה משמעותית גם בבחירה בדראפט וחיזקה את ההגנה, אולם שינתה את המבנה של הקבוצה מכזו שנשענת על שני כוכבים, לחבורה שמובלת על ידי איש אחד - בראדלי ביל.

הטריידים שביצעה הקיץ יצרו גמישות כלכלית אצל וושינגטון, שפינתה חלק נכבד מתקציב השחקנים לקראת העברות נוספות שתבצע הקיץ. כל זאת לפני פתיחת שוק השחקנים החופשיים ב-2 באוגוסט. אחד המהלכים שיתכן וילכו עליו בוושינגטון הוא הנחתת רכז חדש לחמישייה. אחרי ווסטברוק, ראול נטו ואיש סמית' שאיישו את העמדה בעונה שעברה, כעת עומדים לראשותה של הקבוצה מבירת ארה"ב הולידיי ו-ווינסטון, כשהאחרון לא אמור לקחת חלק משמעותי מבחינה מקצועית.

דני אבדיה. ייקח חלק בפרויקט מעניין במיוחד העונה (GETTY)
דני אבדיה. ייקח חלק בפרויקט מעניין במיוחד העונה (GETTY)

עם פציעתו של בראיינט שלא צפוי להיות כשיר לפתיחת העונה, הוויזארס נמצאים בבעיה קלה בכל הנוגע לשחקני הצבע. בשל בעיית העבירות של דניאל גאפורד, יתכן ובוושינגטון ינסו להנחית סנטר נוסף במחיר סביר בכדי לחפות על החיסרון של בראיינט.

בכל הנוגע לסווינגמנים, נראה כי ל-DC יש עומק משמעותי בעמדות מספר 3 ו-4 - נושא שהלחיץ לא מעט אנשים בוושינגטון במהלך הפגרה. למרות המגוון שיעמוד לראשותו של ווס אנסלד ג'וניור, קשה לומר שיש לוויזארדס "טופ טאלנט" באזורים האלו של הפרקט. למרות האפשרויות הרבות, עושה רושם כי מעמדו של אבדיה לא ישתנה משמעותית, כשהציפייה היא שימשיך לקבל סביב 25 דקות למשחק במידה וימשיך ביכולתו מהעונה שעברה.

בשורה התחתונה, נראה כי צפויים שינויים לא מעטים בבירה בקיץ הקרוב. נמתין לראות מהי התוכנית המקצועית של טומי שפרד, כשכך או כך, משעמם לא יהיה בוושינגטון.

בראדלי ביל. חוזר להיות ה-איש של וושינגטון (GETTY)
בראדלי ביל. חוזר להיות ה-איש של וושינגטון (GETTY)