"הרוקי המסתורי": למה בוסטון מתרגשת ממדר?

כתבי הסלטיקס הסבירו את הטירוף: "הוא כמו בחירת סיבוב ראשון"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.08.21 - 10:33
תחילת כתבה

אפשר להבין למה ים מדר מלהיב את הקהל הישראלי. הרכז בן ה-20 הוא אחד הכישרונות הגדולים שצמחו כאן, יש לו סגנון משחק זר בהשוואה לנוף המקומי, ויש עוד סיבה קטנה - הוא נבחר בדראפט על ידי מועדון היסטורי עם 17 אליפויות NBA. אבל קצת יותר קשה לענות על השאלה "למה ים מדר כל כך מלהיב את בוסטון"?, כי מי שעקב אחרי המשחק הראשון שלו בליגת הקיץ, ראה ברשתות טירוף כמעט לא הגיוני.

ובכן, לשאלה הזו יש תשובה, ומי שענו עליה היו כתבי הקבוצה טום ווסטרהולם ובראיין רוב (נכח במשחק). השניים שוחחו בפודקאסט מקומי והסבירו את ההתלהבות יוצאת הדופן מהגארד הישראלי: "מדר היה הסיפור של המשחק", סיפר רוב. "הרגע שבלט מבחינתי היה דווקא אחרי ריצת ה-2:17 שהוא הוביל - ים ירד לספסל וזכה לתשואות רבות מהקהל. עוד לפני ליגת הקיץ היה 'באז' סביב הבחור הזה, והוא הצדיק אותו. המספרים שלו לא היו משוגעים (8 נקודות ב-17 דקות) אבל המשחק השתנה כשהוא עלה לפרקט. הוא שמר הרבה יותר טוב ממה שציפיתי, זה הפתיע אותי".

"ידענו שהוא שומר טוב", אמר ווסטרהולם. "יש לו ידיים ארוכות והיה מעניין לראות שזה תורגם לכדורסל כאן. הוא שמר על שאריף קופר, שהוא ללא כל צל של ספק השחקן עם הכדרור הטוב ביותר בדראפט 2021, והוא עשה לו צרות. אני חושב שהסיבה לכך שיש כזה 'הייפ' סביב ים, היא שלסלטיקס לא הייתה בחירת סיבוב ראשון השנה. בנוסף, בשנה שעברה הבחירות שלהם בסיבוב הראשון היו ארון ניסמית' (מקום 14) ופייטון פריצ'רד (מקום 26).  והתקרה של ניסמית' היא שחקן "3 אנד די" (שקולע שלשות ושומר), הוא יעיל אבל לא מלהיב. לגבי פריצ'רד, ראינו אותו המון בעונה שעברה כך שלא היו הפתעות".

"ים הוא הרוקי המיסתורי שלנו", המשיכו. "הוא כמו הבחירת סיבוב ראשון של בוסטון השנה, הוא תיבת הפתעות. ים היה מצוין והוא בהחלט נתן לנו סיבות לאופטימיות. אנחנו צריכים רכז כאן בקבוצה ואנחנו לא יודעים מה המועדון יעשה לגבי העניין הזה. ייתכן שכתוצאה מהיכולת שם ים, הסלטיקס יגידו 'בואו נפתח אותו אצלנו'. אני בטוח שהוא יקבל יותר הזדמנויות בהמשך ליגת הקיץ, כשפריצ'רד ושאר השחקנים היותר מבוגרים ינוחו".

מדר ימשיך את המסע שלו אל עבר החלום הלילה (02:00, בין שלישי לרביעי) כשיפגוש את דנבר. במשחק הראשון נגד מיאמי הנאגטס הפסידו 97:77, כאשר שני השחקנים הבולטים שלהם היו קיילב אגאדה (אקס הפועל באר שבע) והפרוספקט המסקרן בול בול. כל אחד מהצמד קלע 21 נקודות.