צרות של עשירים: בוסטון תפנה מקום לים מדר?

פריצ'רד "צפוי להישאר", אדוארדס ודאן "עלולים להיחתך" והישראלי מחכה לראות אם יקבל את המפתחות להיות כינור שלישי לשרודר ולסמארט. בארה"ב הסבירו: "אם הסלטיקס ירגישו שמדר יכול לתרום, יעשו שינויים בהתאם". צוללים לסיטואציה המורכבת בה נמצא הרכז הצעיר של הפועל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.08.21 - 10:20

ליגת הקיץ מתקרבת לסיומה - ואיתה, ניתוחי עתידו של ים מדר בארה"ב מתגברים. הבוקר (שני), הגיע תורם של "בוסטון גלוב" לחפור בשאלת הרכז הישראלי, ובהשפעה של עומס הפוינט גארדים על ההחלטה של בוסטון האם להעניק לו חוזה לעונה הקרובה.

מדר, יש לציין, חולק את עמדת הרכז עם לא מעט שחקנים בליגת הקיץ. מפייטון פריצ'ארד, שכבר מחזיק בחוזה מובטח, דרך קארסן אדוארדס ורומאו לנגפורד ועד המצטרף הטרי, ארנאס וליצ׳קה. אם לא די בכך, דניס שרודר, מרקוס סמארט וכריס דאן כבר חתומים. מכל אלה, ככל הנראה, ייבחרו ארבעה שחקנים שישלימו סגל של 15 עם שחקן נוסף בחוזה דו כיווני - כאשר בשלב זה, הסלטיקס מחזיקים במצבה זהה ויצטרכו לערוך שינויים כדי למצוא מקום למדר.

"רכישתו של דניס שרודר וההופעה הטובה של ים מדר בליגת הקיץ הפכו את הקו האחורי לצפוף", נכתב ב"בוסטון גלוב". "המקומות בסגל לא בהכרח מובטחים לשחקנים דוגמת קארסן אדוארדס, אבל אם הסגל יישאר כך - בוסטון תאפשר למדר לחזור לשחק עונה נוספת מעבר לים. עם זאת, לא סביר שהסלטיקס ישמרו על אדוארדס ודאן - ואם ירגישו שמדר הצעיר יכול לתרום, שניהם עלולים להיחתך".

בתקשורת המקומית גם הסבירו את הסיטואציה של כל שחקן. באשר לדאן, הפציעות החוזרות ונשנות והחוזה הגדול (5 מיליון דולר) עלולים להכריע את עתידו, אך אם יעזוב - סביר שיעזוב אם יימצא טרייד מתאים. לצידו, הסלטיקס ינסו למצוא מקום לפריצ'ארד, שהרשים בליגת הקיץ, בתקווה שיקבל דקות יותר משמעותיות אחרי עונת רוקי לא רעה.

גם אדוארדס, כאמור, "ניתן להוצאה" - כך טוענים ב"בוסטון גלוב". הוא נצא בעונה השלישית בחוזה עליו חתם לאחר שנבחר בסיבוב השני בדראפט, והוא עומד להרוויח 1.7 מיליון דולר בלבד - חוזה שבוסטון תוכל להתמודד איתו בלי בעיות. "הסלטיקס חיפשו מישהו שיעלה מהספסל ויוסיף קליעה מבחוץ, אך אדוארדס לא הצליח לעשות זאת וירד לספסל", נכתב.

שחקן נוסף שעלול לפנות מקום בסגל, עושה רושם, הוא דווקא בעמדות הפנים. מדובר בברונו פרננדו, שעלול לאבד את מקומו מאחר ואנס קאנטר ואל הורפורד יהיו כמובן בסגל - אך בבוסטון היו רוצים לראות את הריבאונדר האימתני מקבל הזדמנות. "לסטיבנס ויודוקה יהיו כמה החלטות לקבל במהלך השבועות הקרובים", סיכמו ב"גלוב". "החדשות הטובות הן ששחקנים שהיו צריכים להשפיע לטובה בליגת הקיץ עשו זאת, והפכו את ההחלטות למסקרנות הרבה יותר".

כאן המקום לציין שגם אם תשחרר שחקנים, בוסטון תוכל להציע למדר שתי אופציות: הראשונה, חוזה מינימום לשנתיים בסגל הקבוצה הבכירה. השנייה, חוזה דו כיווני שככל הנראה יבטיח לו לא מעט דקות בליגת הפיתוח ואולי כמה הבלחות בקבוצה הבכירה. זאת, כמובן, בעקבות מגבלת תקרת השכר. אופציית החוזה הדו כיווני מבטיחה למדר כ-460 אלף דולרים בעונה (לפני התחשבנות על משחקים ב-NBA) שלא יכללו בתקרת השכר ומהווים כמחצית מחוזה המינימום שיקבל - אם וכאשר.