אמביד: "מקווה שסימונס יהיה בפילי העונה"

הסנטר אף ביקר את האוהדים. ומהו היעד המועדף על האוסטרלי?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.09.21 - 17:12

תגיות: NBAבן סימונס

תחילת כתבה

הרומן בין פילדלפיה לבן סימונס מתקרב לסיומו, וכחודש וחצי לפתיחת עונת 2021/22 ב-NBA נדמה כי נותרו שתי שאלות לסאגה הזו: מתי סימונס יעבור בטרייד ולאיזו קבוצה. אמש (שלישי) דווח כי הרכז של הסיקסרס נפגש עם הנהלת המועדון בלוס אנג'לס והודיע להם שהוא רוצה ללכת. סימונס, לפחות על פי הדיווח, אינו מתכוון גם להתייצב למחנה האימונים של הקבוצה לפני העונה הקרובה.

למרות זאת, הכוכב הגדול ג'ואל אמביד הביע את עמדתו בפומבי בנוגע לסערה הזו. הסנטר שיתף ציוץ בו דווח על "קרע" בינו לבין סימונס, וכתב: "תפסיקו להשתמש בשם שלי כדי לקדם אג'נדות של אנשים אחרים. אני אוהב לשחק עם בן והסטטיסטיקה לא משקרת. הוא שחקן מדהים, כולנו לא עמדנו במשימה ואני אחראי לכך. אני מקווה שכל השחקנים יחזרו לסגל גם בעונה הקרובה כי אנחנו יודעים שאנחנו מספיק חזקים כדי לנצח".  

אמביד המשיך וביקר גם את אוהדי הסיקסרס: "לא שכחתי שלפני שנתיים אוהדי פילי שרקו לי בוז ורצו שאעבור בטרייד. אפילו אני סימנתי להם להיות בשקט. רק האוהדים האמיתיים רצו שאשאר ואני פשוט עבדתי קשה כדי להשתפר, כי ידעתי שאני לא מממש את הפוטנציאל שלי. אוהדי פילי, אתם צריכים להיות טובים יותר"

בכל אופן, באותו דיווח מאתמול נטען כי סימונס רוצה לשחק במדינת קליפורניה, שכוללת ארבע קבוצות NBA בסך הכל - לוס אנג'לס לייקרס, קליפרס, גולדן סטייט וסקרמנטו. שתי האופציות האחרונות נשמעות סבירות בהחלט, כאשר על פי סוכנויות ההימורים הקינגס פייבוריטים לקלוט אותו והווריירס במקום השלישי. קבוצה נוספת שמחזיקה באותו יחס כמו סקרמנטו, היא פורטלנד. אם דמיאן לילארד ירצה להגיע לפילי, ייתכן שדרכו של סימונס לטריילבלייזרס תיסלל. עוד קבוצות שסומנו כמועמדות בכירות לצרפו הן אוקלהומה סיטי, סן אנטוניו וגם וושינגטון.

בסקרמנטו דווח שפילדלפיה הבהירה לקינגס שהיא תקשיב אך ורק להצעות שיכללו את דיארון פוקס או טייריס הליברטון - שני שחקני העתיד של המועדון (בני 23 ו-21 בהתאמה). הקינגס ינסו לשלוח לסיקסרס את צלף השלשות שלהם באדי הילד, וכך אולי להוציא לפועל את העסקה. יש לציין כי לפחות על הנייר, נראה כי לסימונס אין מקום כרכז בסקרמנטו, לאור העובדה שללוק וולטון שלושה רכזים צעירים ומבטיחים בסגל - פוקס, הליברטון והרוקי דביון מיצ'ל.