גאסול עבר בטרייד לממפיס, יישאר בספרד

הלייקרס העבירו גם כסף ובחירת דראפט. הפרטים על העסקה פה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.09.21 - 21:42

נדמה שקריירת ה-NBA של מארק גאסול הגיע לסיום. הביג-מן בן ה-36 עבר הערב (שישי) בטרייד לממפיס, אך מהדיווח של אדריאן ווג'נרובסקי כרגע נראה כי הוא יגיע להבנות עם הגריזליס על שחרור וצפוי להישאר בספרד עם המשפחה שלו. ייתכן כי המשמעות היא שהוא יודיע בקרוב על פרישה, והוא יעשה זאת כשחקן ממפיס בשורותיה הוא פרח רוב הקריירה.

למעשה, ממפיס קיימה עסקה עם לוס אנג'לס לייקרס, ממנה עבר סופית הספרדי. הגריזליס קיבלו יחד עם גאסול גם סכום כספי וכן בחירת דראפט בסיבוב השני של 2024, בעוד הקבוצה מ-LA קיבלה את הזכויות על וואנג ז'לין הסיני בן ה-27 (שמעולם לא שיחק ב-NBA). העסקה הזאת חסכה ללייקרס כ-10 מיליון דולר, ועל הדרך גם דיללה קצת את הצבע שכן בקבוצה יש כבר את דווייט הווארד ואת דיאנדרה ג'ורדן שחתם לאחרונה.

גאסול זכה באליפות בליגה הטובה בעולם עם טורונטו ב-2019, וכן במהלך הקריירה נבחר לאולסטאר שלוש פעמים, לחמישייה של העונה פעם אחת (2015) ולשחקן ההגנה של העונה פעם אחת (2013).

אגב, כעת אצל הלייקרס יש 13 שחקנים עם חוזה מובטח לעונה הבאה, ונותרו עוד שני מקומות. ז'לין הסיני לא יגיע לקבוצה, שצפויה להביא שחקן צעיר יותר, כנראה בעמדת הכנף (ג'יימס אניס הוזכר לאחרונה כמועמד).