שיי גילג'ס אלכסנדר: "אני סטיב נאש השחור"

הקנדי המוכשר של OKC: "אני רוצה להיות אחד הטובים אי פעם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.09.21 - 21:00

בעוד פחות משבועיים קבוצות ה-NBA יפתחו את מחנות האימונים לקראת עונת 2021/22 שתצא לדרך ב-19 באוקטובר, ומי שיעלה על הפרקט לראשונה מאז חודש מארס (!), הוא הכוכב הצעיר של אוקלהומה סיטי שיי גילג'ס אלכסנדר. רגע לפני עונתו הרביעית בליגה, הגארד הקנדי סיפק כמה הצהרות שמלמדות על האופי המיוחד שלו.

"אני סטיב נאש השחור", הצהיר גילג'ס אלכסנדר. "אני רוצה להיות אחד הרכזים הגדולים בהיסטוריה. אני לא משחק כדורסל רק כדי להיות טוב בענף הזה, אני רוצה להיות אחד הגדולים אי פעם. אני יודע בדיוק מה אני רוצה לעשות עם המשחק שלי, ובסופו של דבר, אין הרבה שחקנים כאלו".

"המטרה שלי היא לעשות את העבודה שלי בכל משחק ואז לחזור הביתה", המשיך. "אני לא חוגג יותר מדי ולא צועק על שופטים. אני יודע מה עליי לעשות, ואני לא אעשה משהו שאני לא יודע. אני לא מנסה להרשים אף אחד". על הארכת החוזה שלו הקיץ שסידרה לו 172 מיליון דולר (לחמש שנים), אמר: "מאותו רגע לא הבטתי לאחור".

במקרה של SGA, ניתן לראות את מוסר העבודה שלו גם על דף הסטטיסטיקה. בעונתו הראשונה כרוקי בלוס אנג'לס קליפרס הוא קלע 10.8 נקודות למשחק, בעונתו השנייה 19 נקודות למשחק, ואשתקד הקפיץ את הממוצעים שלו ל-23.7 נקודות למשחק ב-51%, לצד 4.7 ריבאונדים ו-5.9 אסיסטים. בכל ארבע העונות הראשונות של נאש, לשם השוואה, הוא לא קלע בספרות כפולות בממוצע. בעוד חודש, כאמור, נגלה מה גילג'ס אלכסנדר מכין לנו לעונה הקרובה.