בית משלהם: הקליפרס יעברו לאולם חדש

החידושים הטכנולוגיים וההסכם המטורף של אינטואיט. הפרטים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.09.21 - 21:00

מצאו בית חדש: הקליפרס יעברו לאולם משלהם בתחילת עונת 2024/25, שייקרא 'אינטואיט דום' על שם ענקית התוכנה. לפי דיווחים בארצות הברית הקליפרס חתמו על חוזה ל-23 שנים, כאשר אינטואיט תשלם יותר מ-500 מיליון דולר. רק לשם השוואה, ענקית הבנקאות צ'ייס שילמה "רק" 300 מיליון דולר כדי שהאולם החדש של גולדן סטייט בסן פרנסיסקו ייקרא על שמה. עלות הבנייה מוערכת ב-1.2 מיליארד דולר.

אגב, האולם יוקם בסמוך למקום בו עומד היום הפורום המפורסם בפרבר אינגלווד שם שיחקו הלייקרס בעונות 1967 עד 1999. באולם החדש יהיו 18,000 מקומות וכיאה לקבוצה שהבעלים שלה סטיב באלמר הוא ממייסדי מיקרוסופט, יהיו בה החידושים האחרונים בטכנולוגיה. כך למשל בכל כיסא יותקן מכשיר בו יוכל הצופה להזמין שתיה ואוכל מהמזנון שיעבוד ללא מזומן. מאחורי 2 הסלים יותקנו סוויטות כמו גם בצידי המגרש.

"עד שהאולם הזה יהיה מוכן יהיו לנו כמה אליפויות", הבטיח באלמר והוסיף. "אנחנו לא רוצים לשחק תחת הצל של קבוצה אחרת. לפעמים הסטייפלס סנטר לא מרגיש לנו כמו אולם ביתי. אנחנו רוצים להגדיר מחדש את הצפייה בספורט". באלמר גם מתגאה ביחס הגבוה ביותר ב-NBA של תא שירותים אחד על כל 27 מקומות ישיבה לקהל, "כדי שהאוהדים לא יחמיצו אף מהלך".