שאק: "שחקני ה-NBA של היום הם עצלנים"

כוכב העבר בפודקאסט: "פעם רצינו לנצח, לא להצטרף ליריבים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.09.21 - 07:44
תחילת כתבה

פחות מחודש נותר לפני שהכדור הראשון יוקפץ: עונת ה-NBA החדשה תיפתח ב-19 לאוקטובר, ושלל הציפיות מקיץ ארוך (ומרתק במיוחד) יתנפצו באחת אל הפרקט. הליגה אמנם משגשגת באופן יחסי, אבל יש איש אחד שאינו מרוצה ממנה: אחד מגדולי הסנטרים של הזמנים, שאקיל או'ניל (היום פרשן ברשת "TNT") שהעביר השבוע ביקורת חריפה על דור השחקנים הנוכחי. "עצלנים", הוא כינה אותם, בהתייחסותו לתופעת ה"סופר טימס": קבוצות העל, הנוצרות ממספר כוכבים הבוחרים לשחק יחד על מנת לזכות באליפות.

"אני שונא את העידן החדש הזה", אמר שאק בראיון לפודקאסט של חברו ללוס אנג'לס לייקרס, רוברט הורי (המכונה גם "ביג שוט בוב", בשל יכולתו לקלוע סלי ניצחון דרמטיים). "אני זוכר את הדורות ששיחקו לפנינו, וכולנו התחרינו. שחקנים היום הפכו להיות עצלנים, חושבים שהם חמודים, ומצפים שחבר'ה כמו 'ביג שוט בוב' (הורי) ואני נכבד אותם. לרוב יש שבע אליפויות, לי יש ארבע, אבל כשראינו את היריבים שלנו מנצחים, שנאנו אותם".

"תאמין לי, אם אני ידעתי שזה בסדר לחבור לקבוצה אחת אחרי שיוסטון בעטו לי בתחת ב-94 (בסדרת הגמר בין הקבוצות, בהן הרוקטס זכתה באליפות), אני הייתי משחק יחד עם האקים", המשיך שאק בדבריו. "הייתי הולך לשחק עם טים דאנקן ודייויד רובינסון... אבל לא רציתי לעשות את זה. ליקקתי את הפצעים, בדקתי מה לא בסדר, ורציתי לנצח אותם על המגרש - וזה גם מה שעשינו ביחד".

וזהו אכן הבדל תרבותי מרכזי בין הדור אליו השתייך או'ניל לדור השחקנים הנוכחי. לברון ג'יימס, כוכב הלייקרס כיום, היה זה שהוביל את המהלך - כאשר ב-2010, ב"החלטה" המפורסמת, בחר ללכת למיאמי היט ולחבור לדויין וייד וכריס בוש כדי לייצר את ה"ביג 3", שבסופו של דבר תזכה בשתי אליפויות רצופות.

הפורמט הפך פופולרי יותר ויותר עם השנים, כאשר ג'יימס עצמו עשה זאת שוב בלייקרס - כאשר הצטרף לאנתוני דייויס, ולאחר מכן צירף אליו גם את ראסל ווסטברוק, כדי לייצר "קבוצת על". גם קווין דוראנט הואשם לא פעם בהיותו "רודף טבעות", כאשר הצטרף לגולדן סטייט ווריירס החזקה, ולאחר מכן יצר "קבוצת כוכבים חדשה" בברוקלין, עם קיירי אירווינג וג'יימס הארדן.