"ברוקלין שקלה להציע את קיירי על סימונס"

על פי הפרשן הבכיר של ESPN סטיבן איי סמית', דוראנט עצר את המהלך. מאמן פילי דוק ריברס: "רוצים את בן, ננסה להשאירו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.09.21 - 20:08
תחילת כתבה

טרייד ענק התבשל מתחת לפני הקרקע? הפרשן הבכיר של ESPN סטיבן איי סמית' דיווח הערב (רביעי) כי אחד משלושת הכוכבים של ברוקלין היה מועמד לפילדלפיה תמורת בן סימונס, אך לטענתו עסקת הענק נפלה בגלל כוכב אחר מה'ביג 3': "קיירי יכול היה להגיע לפילי, אבל הנטס לא עשו את המהלך הזה כי קווין דוראנט התנגד לכך. לולא דוראנט, ברוקלין הייתה מעוניינת בעסקה". בנוסף, איי סמית' טען שפורטלנד מוכנה להעביר בטרייד את סי ג'יי מקולום, רוברט קובינגטון (שפרץ בפילי) ובחירות, אך הסיקסרס לא מעוניינים בנכסים הללו.

רק לפני 24 שעות אדריאן ווז'נרובסקי דיווח על כך שבן סימונס לא יגיע למחנה האימונים של פילדלפיה ובמילים אחרות סיים את דרכו במועדון, והערב גילינו ששום דבר עדיין לא סגור, לפחות אם תשאלו את מאמן הקבוצה דוק ריברס. המאמן התייחס לסאגה הגדולה של הקיץ ב-NBA בראיון ל-ESPN, שם הציג את הצד שלו בסיפור.

"בן אכן אמר לנו שהוא רוצה לעזוב, אבל השיחה הייתה שיחה טובה", סיפר ריברס. "הוא הסביר לנו מהן הסיבות שעומדות מאחורי ההחלטה שלנו, ומן הסתם לא הסכמנו איתן. היו כל כך הרבה מקרים זהים בספורט, שלא דווחו, והשחקן בסופו של דבר נשאר בקבוצה. אנחנו תמיד נעשה את מה שטוב למועדון, אבל אני יכול לומר לכם בפתיחות שנרצה להשאיר את בן וננסה לעשות את זה. יש לו חוזה ארוך טווח, העתיד שלו נמצא בידיים שלנו, ואנחנו רוצים אותו כאן".

האיש הראשון שהצית את האש היה כזכור ריברס, כשתקף את הכוכב האוסטרלי שלו לאחר ההדחה במשחק 7 נגד אטלנטה בפלייאוף האחרון. המאמן הוותיק נשאל האם סימונס מסוגל להיות הרכז המוביל של קבוצה שרצה לאליפות, והשיב: "אני לא יודע לענות על השאלה הזאת כרגע. הוא חייב לעבוד על העונשין שלו". ריברס דיבר היום גם על התשובה הזאת שלו: "הדברים שלי יצאו מהקשרם, פשוט אמרתי שאני לא מתכוון לענות על הזבל הזה עכשיו, אבל התקשורת המשיכה בנרטיב שלה".

למרות העניין הרב של מספר קבוצות ברחבי הליגה, הסיקסרס לא משחררים בקלות את הפוינט גארד שבחרו ראשון בדראפט 2016. אם לא יצליחו למצוא טרייד עבור סימונס, ייתכן שלמרות הדיווחים - שני הצדדים יהיו חייבים להגיע לפשרה.