"מלחמת האזרחים של ה-NBA": קיירי נגד החיסונים

ארווינג ייעדר ממשחקי הבית של ברוקלין? הסערה החדשה בליגה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.09.21 - 08:24
תחילת כתבה

עונת ה-NBA תצא לדרך רק בעוד שלושה שבועות, וכבר קיבלנו סערה חדשה בליגה הטובה בעולם. בארצות הברית דיווחו הלילה (בין שבת לראשון) שלפחות 60 שחקנים עדיין לא קיבלו אפילו מנה אחת של החיסון נגד קורונה, כאשר לא מעט שחקנים מתנגדים לחיסונים באופן מוחלט. את האג'נדה מוביל, כפי שיכולתם לנחש, קיירי ארווינג.

הכוכב של ברוקלין החל לעקוב באינסטגרם אחרי קונספירטור שטוען כי "גופים סודיים" השתילו שבבים בחיסונים של מודרנה כדי "לחבר אנשים שחורים למחשב-על לצורך תוכנית שטנית", והתיאוריה הולכת ותופסת תאוצה בקרב השחקנים, אנשי הצוות המקצועי ושאר המתנגדים לחיסון ברחבי הליגה.

בתחקיר שבוצע מעבר לים מספרת דודתו של ארווינג ואחת מאנשי סודו שהוא מתנגד להתחסן "מסיבות מוסריות", וכי הוא מוכן לשלם את המחיר הכבד שכרוך בכך ולא לשחק במשחקי הבית של הנטס (כמו אנדרו וויגינס בגולדן סטייט) וכן בחלק ממשחקי החוץ. ה-NBA אמנם לא חייבה את השחקנים להתחסן, אבל כל קבוצה פועלת בהתאם למדיניות במדינה שלה. אגב, בצד השני של ניו יורק, כל שחקני ומאמני הניקס כבר התחסנו.

"קיירי מתכוון לבחון את הסיטואציה בכובד ראש", סיפרה דודתו. "על כל פנים, זה לא נובע מסיבות דתיות אלא מסיבות מוסריות. ייתכן שהוא יישב ביציע, ייתכן שהוא כלל לא יורשה להגיע למשחקי הבית. אני מעדיפה שימצאו פתרונות יצירתיים יותר מאשר לזרוק את השחקנים מהקבוצות, בהתחשב בעובדה שהחיסון הזה אפילו לא מונע את התפשטות הנגיף". כותב התחקיר תיאר את האירוע כ"מלחמת האזרחים של ה-NBA".

הפורוורד המוכשר של אורלנדו, ג'ונת'ן אייזק (שסירב לכרוע ברך בבועה), התבטא נגד החיסונים בצורה שעדיין לא שמענו מאף שחקן NBA בפומבי: "בסופו של דבר, מדובר באנשים שמפתחים את החיסונים הללו, ואי אפשר תמיד לסמוך על אנשים. תוקפים שחקנים שלא מתחסנים ואין כאן צדק. למרות שהתחסנת, אתה מחויב במקומות מסוימים לעטות מסכה. בשביל מה המסכה? אם קיירי אומר את הדברים הללו מהמקום שלו כסגן נשיא ארגון השחקנים, כל הכבוד לו".

כרים עבדול ג'באר יצא בקריאה חד משמעית: "הליגה חייבת להתעקש שכל השחקנים יחוסנו, אחרת הם לא יכולים לשחק. אין מקום לפשרות כלפיי מי שמוכן לסכן את הבריאות של חבריו לקבוצה, הצוותים המקצועיים והאוהדים. מתנגדי החיסונים מדברים בהתנשאות כלפיי המדע ומזלזלים במומחים רפואיים, אך אם הילד שלהם יהיה חולה או שהם יזדקקו לעזרה, אנחנו יודעים כמה מהר הם ירוצו לקבל עזרה מהרופאים האלו".