"הסבלנות דועכת": כל מה שצריך לדעת על סאגת קיירי

הסיכוי שיתחסן, עמדת הנטס וההפסד הכספי. השאלות הבוערות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.10.21 - 19:25
תחילת כתבה

לברוקלין נטס יש את כל מה שקבוצת כדורסל יכולה לרצות. שלושה כוכבי על, עומק בלתי נגמר, צוות אימון שמצית את הדימיון והנהלה שתמיד מחפשת להשתדרג. אבל בפתיחת העונה הנוכחית יש לה גם בעיה גדולה להתמודד איתה, ושמה הוא קיירי איירווינג.

כזכור, על פי ההנחיות ניו יורק, שחקני הנטס והניקס אינם רשאים להיכנס לאולם הביתי של קבוצותיהן אם לא התחסנו נגד קורונה. ובעוד שחקני הניקס מחוסנים ללא יוצא מן הכלל, הנטס מחכים להחלטתו של קיירי האם להתחסן או לא. נכון לעכשיו, הכוכב יכול להיכנס למתחם האימונים של הקבוצה שנחשב ל"משרד פרטי", אך לא ל"ברקליס סנטר", שם מתקיימים המשחקים.

בעקבות כך, בקבוצה הבהירו ש"לא יאפשרו לקיירי להתאמן אם לא יוכל לשחק במשחקים". הסיטואציה החריגה הובילה ללא מעט שאלות בקרב הקהל האמריקאי, ובתקשורת בארה"ב ניסו לענות >>

האם קיירי מתכוון להתחסן לפני תחילת העונה?
במהלך הופעתו האחרונה בתקשורת, אי שם בספטמבר, קיירי ניסה להשתיק את הספקולציות סביבו ואמר מספר פעמים שמדובר ב"עניין פרטי" עליו ידון עם הנטס. "יש לי הרבה שאלות על מה שקורה עכשיו בעולם", הוא אמר. "אני פשוט אשמח להתמודד עם זה בצורה פרטית ונכונה. ברור שאם לא אוכל לשחק עם הנטס זה יפגע בעתיד שלי, אבל בינתיים אשאיר את זה ככה, אז אנא, כבדו את פרטיותי". מאז ועד היום, קיירי עדיין לא התחסן וגם התקווה של ברוקלין הולכת ודועכת.

האם הנטס יאפשרו לקיירי לשחק במשרה חלקית?
אז כאמור, לפי ההודעה הרשמית שפורסמה היום, התשובה היא לא. "לאחר התלבטות עמוקה, החלטנו שקיירי לא יוכל לשחק או להתאמן עם הקבוצה עד שיוכל להשתתף בכל פעילותה. השחקן עשה החלטה אישית ואנחנו מכבדים את זכותו לבחור", אמר ה-GM של הקבוצה, שון מרקס. "כרגע ההחלטה שלו מגבילה את היכולת שלו להיות חלק מלא מהקבוצה ואנחנו לא רוצים לאפשר לאף אחד מהמועדון להיות זמין בצורה חלקית".

מי יחליף את קיירי ברוטציה והאם יש אפשרות לטרייד?
על פי הדיווחים, סטיב נאש עדיין גיבש חמישייה סופית שתרוץ יחד - אולי בגלל הסיטואציה המורכבת של קיירי. "אנחנו לא ממהרים, נברר זאת כשיגיע הזמן", אמר מאמן הנטס. כמובן שנאש היה שמח להמשיך עם חמישייה נוצצת שכוללת את קיירי, ג'ו האריס, ג'יימס הארדן, קווין דוראנט ובלייק גריפין - אבל בהתחשב במצב ייתכן שפאטי מיילס וברוס בראון ייכנסו לנעליי קיירי. כך או אחרת, הארדן צפוי להיות מוביל הכדור בהעדרו של קיירי.

באשר לטרייד אופציונלי, כרגע זה לא נראה סביר. לא כי הנטס כל כך רוצים את העזרה של קיירי במירוץ האליפות (אם כי, היא לא תזיק), אלא בגלל שהמחזרות לא באמת יכולות להרשות לעצמן להיכנס לעסקה שכזאת. לקיירי נותרו שנתיים בחוזה והוא אמור להרוויח כ-71 מיליון דולר, אך יש לו אופציית יציאה ב-2022/23. קיימות השערות בליגה שקיירי ישקול ברצינות לפרוש אם הנטס תחליט להעבירו, אבל היינו לוקחים אותן בעירבון מוגבל.

כמה כסף יפסיד קיירי על כל משחק שיחמיץ?
במילה אחת, הרבה. ואם תרצו להיכנס קצת יותר עמוק לחשבון הבנק של קיירי, אזי שעל כל משחק בית הוא יפסיד 381,181 אלף דולר - לצד הפסדים של 762,000 דולר על משחקי קדם העונה בבית. למעשה, על כל 41 משחקי הבית של הנטס העונה קיירי עלול להפסיד 15.6 מיליון דולר, כששני המשחקים מול הניקס יוסיפו לו הפסדים של 762,000 אלף דולר. חושבים שנגמר? ובכן, קיירי ימנע מעצמו גם בונוסים של 413,000 דולר לקינוח.

האם יש שחקנים אחרים שהחלטות המנדט המקומי בנוגע לחיסון ישפיעו עליהם?
לשלוש ערים יש חוקי חיסונים שעלולים להשפיע על שחקנים: ניו יורק, סן פרנסיסקו ולוס אנג'לס. בניו יורק, כדי להיכנס לאולמות - כולל הברקליס סנטר והמדיסון סקוור גארדן - אתה צריך להוכיח שהתחסנת לפחות פעם אחת נגד קורונה. בסן פרנסיסקו, אתה צריך להתחסן פעמיים. בלוס אנג'לס, המצב קצת יותר בערפל, אך התקנות החדשות ייכנסו לתוקף ב-29 בנובמבר ואז כל שחקן שירצה להשתמש במתקנים יצטרך להתחסן פעמיים.

הלייקרס והקליפרס הצהירו שכל השחקנים ואנשי הצוות מחוסנים - כמו גם הניקס והווריירס, שחיסנו לאחרונה את אנדרו וויגינס - האחרון להתחסן במועדון - אחרי סאגה משלו.