לא פורש, לא מתחסן: נאום ההגנה של קיירי אירווינג

גארד ברוקלין נטס שבר שתיקה בשידור חי באינסטגרם: "לא מתכוון לוותר על המשחק בשום מצב, אינני מתנגד חיסונים, לא ביצעתי שום פשע. אני עדיין לא מרגיש בטוח, מודע להשלכות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.10.21 - 07:02
תחילת כתבה

אחרי שכולם דיברו, עכשיו - הגיע תורו: קיירי אירווינג, שעמד בלב הסערה הגדולה שמעסיקה את עולם הכדורסל האמריקני בשבועות האחרונים, החליט שזה הזמן להתייחס לסוגיות הבוערות - וספציפית, להחלטתו שלא להתחסן נגד נגיף הקורונה, מה שמונע ממנו להתאמן עם קבוצתו, הברוקלין נטס, ומה שכל עוד ידבק בהחלטה זו - ימנע ממנו גם לשחק כדורסל העונה ב-NBA.

אירווינג דיבר במסגרת שידור לייב בחשבון האינסטגרם שלו, שמשך מעל 100 אלף צופים בשלב מסוים. סוגייה אחת הוא כבר הסיר מהדרך - את השמועות שהתרוצצו על כך שהוא מתכוון לפרוש ממשחק פעיל. "אל תאמינו לדיבורים על כך שאני פורש, אני לא מתכוון לוותר על המשחק בשביל חוקי החיסונים, או כדי לא להתחסן", הוא אמר בוודאות, עם זאת - הוא עומד (נכון לעכשיו) על דעתו. "המציאות היא שכדי להיות בניו יורק ועם הקבוצה, אני צריך להיות מחוסן... אני בוחר שלא לעשות זאת, וזו הבחירה שלי".

"אנשים מאבדים את מקום עבודתם בגלל החוקים הללו, וצריכים לקבל החלטות לגבי חייהם, ואני מכבד כל החלטה. אני גם לא רוצה להתייחס לרגשות של אנשים, פשוט תשתמשו בהיגיון שלכם: האם אתם הייתם מרגישים נוח להיכנס אל תוך העונה כאשר אתם יודעים שאתם מוכרחים לקבל את החיסון? זה לא היה נושא לפני שהעונה התחילה... אני חשבתי שאוכל לשחק כדורסל".

"אינני מתנגד חיסונים", המשיך והבהיר אירווינג, "אני עדיין לא מרגיש בטוח וזה בסדר. לא ביצעתי שום פשע ולא פגעתי באף אחד, אני מודע להשלכות של ההחלטות שלי על חיי". כאמור, אירווינג עדיין עומד בסירובו להתחסן, מה שימנע ממנו לקחת חלק במשחקיה של ברוקלין עד הודעה חדשה, כולל בפתיחת העונה נגד מילווקי באקס בעוד שישה ימים.