"מוחמד עלי גאה": קיירי הסעיר את ה-NBA

סטפן מארברי חיזק, פרשן ESPN נזף. מה ההשלכות של הסירוב?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.10.21 - 10:32
תחילת כתבה

יש שאמרו שהוא יפרוש מכדורסל, ויש שטענו שהוא יתרצה בסוף, אבל קיירי איירווינג איתן בעמדתו. הסופרסטאר של ברוקלין נטס שם סוף הבוקר (חמישי) לשמועות והבהיר בחשבון האינסטגרם שלו, לעיני כ-100 אלף צופים, שלא יתחסן. "אני לא מתכוון לוותר על המשחק בשביל חוקי החיסונים, אבל המציאות היא שכדי להיות בניו יורק עם הקבוצה אני צריך להיות מחוסן. אני בוחר שלא לעשות זאת, וזו בחירה שלי".

ההודעה הדרמטית של קיירי הביאה לסערה בעולם הכדורסל האמריקאי בפרט, ובספורט בכלל. "עד כמה שקיירי מדבר שטויות בדרך כלל בחשבון האינסטגרם שלו, התגובות היו אפילו יותר מטורפות", אמר סטפן מארברי, שחקן הליגה הטובה בעולם בעבר. "אתה מפגיש את החיסונים עם המחוסנים, ומקבל כוח שלא ראינו. קיירי, מוחמד עלי היה גאה בך".

גם מרכוס מוריס, שחקנה של לוס אנג'לס קליפרס, צייץ: "אני לא יודע איך החבר'ה האלה מהטלוויזיה, אני אפילו לא יכול לצפות בחרא הזה, להגיד כל דבר בשביל תהילה וכסף זה עצוב. אני עם קיירי, תמשיך להיות האח שלי".

למי התכוון מוריס כשדיר על ה"חבר'ה מהטלוויזיה" אתם שואלים? ובכן, דבריו של סטיבן איי סמית', פרשן ESPN, יסבירו: "אני מכסה את ה-NBA כבר כמעט 25 שנים, וזה אחד הדברים הכי מטומטמים ששמעתי. אם הדיווחים על כך שקיירי לא התחסן כי 'הוא רוצה להיות הקול של אלה שלא יכולים לדבר' נכונים, וניתן פה קרדיט למדווח, אז פתאום אין לו בעיה לקחת את החיסון? לפתע העמדה שלך היא שאתה מוותר על אליפות עם ארגון שאתה בחרת לייצג, שאתה הבאת אליו את קווין דוראנט, את ג'יימס הארדן, בשביל להיות הקול של אלה שלא יכולים לדבר? באמת?".

איי סמית' המשיך לנזוף: "ואיך זה הולך לעבוד בדיוק קיירי איירווינג? אתה תיפרד ממשחק הכדורסל? מי לעזאזל יקשיב למה שיש לך להגיד אם תראה לכולם שאתה הוכחת שאתה אפילו לא מסוגל לעשות את העבודה שלך. אתה בחרת לשחק כדורסל, אתה בחרת להיכנס ל-NBA, אתה בחרת לחתום בברוקלין - ואז אתה משאיר אותם ככה?".

בינתיים, בארה"ב כבר חשפו את השלכות ההחלטה של קיירי איירווינג. מלבד ההפסד הכספי בעקבות ההיעדרות ממשחקי הבית, שיכול להגיע עד ל-15.6 מיליון דולר, כוכב הנטס איבד הארכת חוזה על סך 186 מיליון דולר.