מרוויחים בענק: דירוג עשרת משתכרי ה-NBA

ההיסטוריה של לברון וחוזה העתק של קרי. ב'פורבס' חשפו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.10.21 - 12:11

תגיות: NBA

תחילת כתבה

עונת ה-NBA גרסת 2021/22 מוכנה לצאת לדרך, כשבלילה בין שלישי לרביעי מילווקי באקס וברוקלין נטס יוציאו אותה לדרך עם טיפ אוף ראשון ומשחק מסקרן במיוחד. עד אז, ב'פורבס' חשפו את נתוני ההכנסות החוזיות והפרסומיות של הכוכבים הגדולים ביותר בעולם ופרסמו את דירוג עשרת המרוויחים ביותר בליגה.

מקום חמישי - ראסל ווסטברוק (74.2 מיליון דולר)
הכנסות חוזיות: 44.2 מיליון דולר
הכנסות פרסומיות: 30 מיליון דולר
חברו לקבוצה לשעבר של דני אבדיה עמד הקיץ על מרכז המוקד כשעבר בטרייד ללוס אנג'לס לייקרס וחבר לאנתוני דייויס ולברון ג'יימס. המעבר לעיר המלאכים תרם לו לא רק להכנסות מהחוזה החדש, אלא גם לרווחים מחוץ למגרש כשנכנס לשותפות עם חברת רכב מקומית ומקביל המשיך להשיק את קולקציית האופנה שלו.

מקום רביעי - יאניס אנטטוקומפו (80.3 מיליון דולר)
הכנסות חוזיות: 39.3 מיליון דולר
הכנסות פרסומיות: 41 מיליון דולר
לאחר שזכה אשתקד בטבעת הראשונה שלו ביחד עם מילווקי באקס, הגריק פריק (26) הוא היחיד בטופ 10 שבן פחות מ-30. זו תהיה העונה החמישית של חוזה ה"סופר-מקס" שלו ובמקביל נמצא בשותפויות עם חברות ענק אמריקאיות דוגמאת 'נייק', כשגם ביוון הוא מחזיק במספר ספונסרים. בנוסף לאלה, יאניס גם מחזיק בנתח קטן ממועדון הבייסבול מילווקי ברוורס.

האלוף המכהן (GETTY)
האלוף המכהן (GETTY)

מקום שלישי - קווין דוראנט (87.9 מיליון דולר)
הכנסות חוזיות: 40.9 מיליון דולר
הכנסות פרסומיות: 47 מיליון דולר
עם חוזה על סך 198 מיליון דולר ל-4 שנים, KD הבטיח לעצמו הכנסת ענק מובטחת בזכות הביצועים הנדירים על הפרקט בברוקלין נטס. מחוץ למגרש, השחקן בן ה-33 פתח עסק תקשורת ומשקיע בלמעלה ל-80 חברות. בין השקעותיו אפשר למצוא בנק דיגיטלי, ממשק פנטזי לאוהדי הספורט וגם חברת גידול קנאביס.

מקום שני - סטף קרי (92.8 מיליון דולר)
הכנסות חוזיות: 45.8 מיליון דולר
הכנסות פרסומיות: 47 מיליון דולר
מבחינת המשכורת, אין אף אחד שירוויח יותר מהכוכב של גולדן סטייט העונה, כשמחוץ למגרש הוא חולק את המקום השני עם דוראנט. ההכנסה העיקרית של הקלעי האדיר מחוץ למגרש היא חוזה העתק בו הוא מחזיק עם אנדר ארמור, שמשלמת לו לא פחות מ-20 מיליון דולר לשנה, תוך שיווק של קולקציה על שמו. בנוסף לאלה, קרי נכנס לעסקיי המטבע המוצפן, כשהוא מחזיק גם חברת הפקות.

החוזה הגבוה ביותר העונה (GETTY)
החוזה הגבוה ביותר העונה (GETTY)

מקום ראשון - לברון ג'יימס (111.2 מיליון דולר)
הכנסות חוזיות: 41.2 מיליון דולר
הכנסות פרסומיות: 70 מיליון דולר
זו תהיה העונה השמינית ברציפות שהשחקן האגדי תפס את פסגת דירוג המרוויחים והוא נמצא בדרכו להפוך למיליארדר השני אי פעם שצובר את הונו בעקבות היותו שחקן כדורסל מקצועי, זאת לאחר שמייקל ג'ורדן עשה זאת לפניו. השחקן בן ה-36 חתם בדצמבר האחרון על חוזה לשנתיים על סך 85 מיליון דולר בלוס אנג'לס לייקרס, אך את רוב ההון הוא צובר מחוץ למגרש. לא פחות מ-32 מיליון דולר בשנה הוא מרוויח מהעסקה שלו עם 'נייק', כשלאחרונה הוא גם הצטרף כמשקיע וכשגריר של המשחק הפופולארי 'פורטנייט'.

הרווח האדיר שלברון ישיג העונה יהיה התשיעי בגודלו שפורבס אי פעם דירגו בקרב ספורטאים, ובעזרתו הוא יהפוך לספורטאי העשירי בהיסטוריה שעובר את מחסום ה-100 מיליון דולר בשנה.

הדירוג המלא:
1. לברון ג'יימס (111.2 מיליון דולר)
2. סטף קרי (92.8 מיליון דולר)
3. קווין דוראנט (87.9 מיליון דולר)
4. יאניס אנטטוקומפו (80.3 מיליון דולר)
5. ראסל ווסטברוק (74.2 מיליון דולר)
6. ג'יימס הארדן (62.3 מיליון דולר)
7. דמיאן לילארד (56.3 מיליון דולר)
8. קליי תומפסון (54 מיליון דולר)
9. פול ג'ורג' (47.8 מיליון דולר)
10. ג'ימי באטלר (47 מיליון דולר)

שני נציגים ללייקרס (GETTY)
שני נציגים ללייקרס (GETTY)