העתיד כבר פה: ג'יילן גרין הצית את הדמיון

הרוקי של יוסטון קלע 30 ("הוא יכול לעוף"). צפו בביצועיו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.10.21 - 09:35
תחילת כתבה

צפו בביצועיו של גרין בנגן הווידאו למעלה>>

לפני דראפט 2021 אחד מהמנהלים ברחבי ה-NBA טען כי בעתיד הלא רחוק ג'יילן גרין יהפוך לשחקן של 25+ נקודות למשחק. הלילה (בין ראשון לשני), כבר במשחקו השלישי, גרין הפגיז 30 וניפץ כמה וכמה שיאים. הרוקי שנבחר שני ע"י יוסטון אמנם הפסיד 107:97 לבוסטון, אך גם היה רשום על השורה הסטטיסטית הבאה: 30 נקודות ב-61% מהשדה (8 מ-10 משלוש), כולל שש שלשות רק במחצית הראשונה.

אם נסתכל על קובי בראיינט, אחד הסקוררים הגדולים בהיסטוריה של המשחק, נראה שלקח לו 90 משחקים עד שחצה את רף 30 הנקודות. דוויין ווייד היה זקוק ל-22 משחקים, לברון ג'יימס ל-17, ומייקל ג'ורדן - שלושה, בדיוק כמו הגארד בן ה-19 של הרוקטס. בסיום סיפרו לגרין על הנתון הזה, והוא אמר: "ג'ורדן גם קלע 30+ במשחקו השלישי ב-NBA? זה מטורף".

גרין הפך ל'טינאייג'ר' (עד גיל 19) הראשון בתולדות יוסטון שקולע 30, והרוקי הראשון של המועדון מאז יאו מינג שמגיע ל-30. כמו כן, הוא השווה את שיא ה-NBA לשלשות עבור שחקן עד גיל 19, זאת לאחר שאנתוני אדוורדס צלף שמונה גם כן בעונה שעברה. יש לציין כי אף שחקן בהיסטוריה לא רשם 30 נק' ושמונה שלשות בגיל צעיר יותר מגרין.

בסקר של הג'נרל מנג'רים לפני העונה גרין זכה להכי הרבה קולות בשאלה "מי יזכה בתואר רוקי העונה?", וכעת, אפשר להבין מדוע חשבו שהוא ראוי לקטוף את התואר. אחרי שני משחקים ראשונים בהם נעצר על 9 נקודות, אוהדי יוסטון נרגעו. "זה כיף לראות סופרסטאר בהתהוות, אתם יכולים לנשום לרווחה", אמר אחד מכתבי הקבוצה לקהל האדום. ברשת התלהבו מהדאנקים העוצמתיים: "הוא יכול לעוף", ומאמן הקבוצה סטיבן סיילאס סיכם: "בהתחלה ג'יילן שם על עצמו הרבה לחץ כי הוא רצה להצליח. הלילה נדמה כי זה לא היה המקרה".