"צריך להיות יותר אנוכי". בוושינגטון ניתחו: מה עובר על דני אבדיה

ההרגלים הרעים מתקופת ברוקס, הרצון לתרום לקבוצה שפוגע בו, מה ביקש ביל ומה הוא צריך לשחזר מהימים במכבי? אחד מעיתונאי הוויזארדס הסביר את פתיחת העונה הדלה של הישראלי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.10.21 - 18:02
תחילת כתבה

שלושה משחקים בתוך עונת 2021/22, העונה השניה שלו ב-NBA, ודני אבדיה עדיין לא הצליח להפגין את היכולות שהפכו אותו לבחירה הגבוהה ביותר עבור שחקן ישראלי בדראפט. זה התחיל עם שמונה נקודות וניצחון על טורונטו, אבל המשיך עם שתי נקודות בשני המשחקים הבאים כ"א ושאלות לגבי האפשרות שלו להפוך לשחקן משמעותי, גם אחרי השינוי בשיטת המשחק שעברה וושינגטון.

העיתונאי קווינטון מאיו, הסוקר את הוויזרדס, דיבר בפודקאסט שלו על הקשיים של אבדיה בתחילת העונה, סיפר מה היה בשיחה של הישראלי עם ביל אחרי המשחק נגד אינדיאנה והביע תקווה כי בקרוב הוא יוכל לבטא את עצמו בצורה יותר טובה במשחק של הקבוצה.

"עד כה העונה, מבחינה התקפית לא היה לו את זה", ציין מאיו, "הוא היה הססן. ביל ודני דומים בכך שאין מבקר יותר גדול של דני מעצמו. דני מלקה את עצמו על טעויות או על כך שלא עשה את הדבר הנכון. זו תכונה דומה לזו של ביל. זה לא מה שהמאמן רוצה שדני יעשה עכשיו. המאמן רוצה שדני ישחק בצורה חופשית. זה עניין של בטחון כי יש פער בין מה שהוא רוצה להיות כשחקן כדורסל לבין מה שהוא הראה עד עכשיו. הוא רוצה לשחק בדרך הנכונה. הוא רוצה להיות שחקן קבוצתי ולשחק עבור הקבוצה, אבל צריך גם להיות קצת אנוכי".

מאיו הוסיף: "אין שום דבר רע בלצאת למגרש ולנסות להשיג נקודות ולהיכנס לקצב. אם אתה רק מוסר את הכדור, 'עושה את הדבר הנכון' ולא מקבל אותו חזרה, גם אי אפשר לבקר אותך. אתה לא עושה שום דבר רע כי אתה לא זורק ללא אבחנה, אבל אתה גם לא באמת תורם. זה המצב המוזר שבו דני נמצא כרגע. הוא חושב יותר מדי על התרומה לו לקבוצה".

מאיו חושב שאבדיה צריך לחזור ולעשות מה שעשה במכבי ת"א: "כשדני נבחר, אחד הדברים שהמנהל המקצועי טומי שפרד אמר עליו הוא כמה מגוון הוא יכול להיות. הוא יכול להוביל את הכדור, לסדר את ההתקפה ולהיות מוביל כדור עיקרי. ווס אנסלד דיבר על זה בקדם העונה שהוא רוצה לסדר את ההתקפה כך שהוא יהיה מוביל כדור משני ויהיה לו יותר נוח כמו שהיה לו באירופה. עם דני כרגע, אין לו כרגע את האסרטיביות והאגרסיביות. זה משהו שצריך להתאמן עליו. אם אתה שם את היכולות שלך בצד באימון, זה יהיה מה שתחזור אליו כשהזמנים קשים".

"אם אתה מחליט לזרוק ולסדר את ההתקפה, אם לא התאמנת על זה והפכת את זה לחלק מהמשחק, לא תוכל לעשות את זה בצורה מוצלחת. הוא התאמן על זה הרבה במכבי ת"א. בוושינגטון הוא לא רוצה לדרוך על האצבעות של כולם. הוא רוצה להיות כוכב, אבל גם לשחק בדרך הנכונה. ואז במשך עונה שלמה הוא עמד בפינה. הוא קיבל את המסר שהוא צריך לעמוד בפינה, לחכות שהכדור יגיע אליו ולקלוע כשזה קורה. זה הפך למשהו קבוע עבור דני, להרגל, במיוחד בהתקפה של סקוט ברוקס. עכשיו, הוא חוזר מפציעה והוא רוצה לתרום, אבל מה שהוא עושה זה להזיז הכדור, לשחק הגנה טובה, לא לתקוף את הטבעת ולא לקחת זריקות ניתור. הוא מונע מעצמו מלהיות איום בהתקפה".

מאיו טוען כי השיחה עם ביל אמורה להוציא את דני לדרך חדשה בקרוב: "ביל ודני דיברו שעה אחרי המשחק נגד הפייסרס. דני הלך מהשיחה הזו בידיעה שהכל מתחיל בראש שלו, שהוא צריך לשחק בצורה חופשית, הוא צריך ליהנות מכדורסל. שזה לא יהפוך לעבודה. כשאתה משחק בצורה חופשית, אתה יכול להביא את הגרסה הטובה ביותר של עצמך. דני ניסה להיות יותר אגרסיבי נגד ברוקלין. עכשיו, כשהוא מאמן את עצמו להיות יותר אנוכי בתוך הזרם של הקבוצה, החלק של המיומנות והבסיס צריך להופיע".

"דני עושה את הדברים בצורה טובה כשהוא משחק חופשי ונהנה. אני מאמין שהוא יהיה בסדר. יש היום בקבוצה שחקנים ותיקים שמאתגרים אותו ומאמן שמאמין בו ורוצה לשים אותו במצבים שמתאימים לו ואומר לו לא לחשוב יותר מדי. הוא עדיין צעיר מאוד, שנה שניה בליגה. דבר אחד שהוא עושה טובה זה לשחק הגנה, הוא אולי שחקן ההגנה הטוב ביותר על הכדור. הוא שיחק הגנה נהדרת מול דוראנט, הארדן ובלייק גריפין. אני רוצה שהוא יסתכל מה הוא עשה טוב במכבי ת"א ועל מי הוא ראה כמודל לחיקוי ויחזור לאהוב את המשחק".

מול הארדן. "שיחק נהדר בהגנה" (Getty)
מול הארדן. "שיחק נהדר בהגנה" (Getty)