"אנחנו רוצים את לילארד!": אוהדי פילדלפיה במסר ברור

צפו: הקהל קרא לצירופו של כוכב פורטלנד, שהציג את עמדתו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.11.21 - 08:14
תחילת כתבה

במהלך הקיץ האחרון נראה היה כי אחת האפשרויות לטרייד שירעיד את ה-NBA יכלול בתוכו את פילדלפיה ופורטלנד, שתי קבוצות שהיו (ועדיין) צמאות לשינוי. הסיקסרס הבינו כי בן סימונס הוא לא הרכז שיחזיר את האליפות לפנסילבניה, ולאחר שהטריילבלייזרס הודחו בסיבוב הראשון בפעם הרביעית בתוך חמש שנים - האופציה ההגיונית ביותר הייתה שדמיאן לילארד יחבור לג'ואל אמביד ויקבל הזדמנות של ממש לזכות בטבעת.

הדבר כמובן לא קרה, ואחרי כמה חודשים מלאים בהתרחשויות - לילארד עלה הלילה (בין שני לשלישי) על הפרקט בפילדלפיה. איך הוא התקבל על ידי הקהל המקומי בוולס פרגו סנטר? כשהכוכב נעמד על העונשין, נשמעו קריאות "אנחנו רוצים את לילארד!" שמהר מאוד התפשטו ברחבי הרשת. בסרטון הוויראלי, אגב, ניתן לראות את מאמנו של "דיים" צ'ונסי בילאפס אומר לעצמו: "גם אנחנו". אוהדי פילי גם הקניטו כל שחקן ושחקן בהצגת השחקנים, אך כשהגיעו ללילארד, הם הריעו לו ואף העניקו לו 'סטנדינג אוביישן'.

בסיום ההתמודדות, שהסתיימה בהפסד 113:103 של פורטלנד שירדה למאזן 4:3, לילארד התייחס לאותן קריאות: "אני טרייל בלייזר, כל כולי בפורטלנד". הרכז אמנם פלרטט עם טריפל דאבל כשסיים עם 20 נקודות, 10 אסיסטים ו-7 ריבאונדים, אבל הוא קלע ב-35% מהשדה (7 מ-20) ו-22% משלוש (2 מ-9), וזאת לא הפעם הראשונה העונה שהוא מתקשה לפגוע.

עד כה העונה לילארד עומד על 18.6 נקודות למשחק ב-35% מהשדה ו-23% משלוש (15 מ-65 בסה"כ), וגם הוא מודע למשבר שעובר עליו. "התקופות הפחות טובות מאפשרות לי לחשוף את האופי האמיתי שלי, כך אני רואה את זה", אמר הכוכב שמחכה לחזור לעצמו. "כשאני בכושר טוב כולם מפרגנים - 'דיים קלע 50', 'דיים הפגיז 60', אבל כשאני לא משחק טוב לכולם יש מה לומר. אני אוהב את ההזדמנויות האלה, למרות שזה לא כיף וזה לא קל, אבל זה ב-DNA שלי. אין לי הסבר ליכולת הזו, התכוננתי טוב לעונה, אין לי תירוצים. אני יודע שאצא מהמשבר".