העתיד כאן: צפו במיטב של קייד קנינגהאם VS ג'יילן גרין

שתי הבחירות הראשונות נפגשו לראשונה ושחזרו הישג מ-1998

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.11.21 - 11:18

צפו במיטב המהלכים מהמפגש בין קנינגהאם לגרין בנגן הווידאו למעלה>>

היה שווה לחכות.
במהלך כל השנים האחרונות דובר רבות על דראפט 2021 האיכותי, והלילה (בין רביעי לחמישי) שתי הבחירות הראשונות שלו קייד קנינגהאם וג'יילן גרין נפגשו ראש בראש בפעם הראשונה על הבמה הגדולה. עד כמה 'ההייפ' היה גדול לקראת הדו-קרב הזה? 13 משחקים נערכו הלילה ב-NBA, ואחד משני המשחקים ששודרו ב-ESPN היה יוסטון - דטרויט, למרות המאזנים המחרידים של הקבוצות (10:1 מול 8:2). ברשת הטלוויזיה האמריקנית קידמו את השידור עם שלל פרסומות של השניים, והכוכבים הצעירים לא אכזבו.

הפיסטונס היו אלו שניצחו 104:112 אצל הרוקטס, אבל את האוהד הממוצע זה לא באמת עניין - כי הוא קיבל משחק בו שני הרוקיז הראו ניצוצות. קנינגהאם שנבחר ראשון סיים עם 20 נקודות (8 מ-18 מהשדה, 4 מ-8 משלוש) לצד 4 ריבאונדים, 3 אסיסטים, 2 חטיפות וחסימה, וגרין שנבחר שני רשם 23 נקודות (8 מ-20 מהשדה, 3 מ-11 משלוש ו-4 מ-4 מהעונשין) עם 5 ריבאונדים ו-2 אסיסטים.

למעשה, בפעם האחרונה ששתי הבחירות הראשונות בדראפט קלעו 20 כ"א במשחקם הראשון זה מול זה, גרין וקנינגהאם אפילו לא היו בתכנון (ילידי 2002 ו-2001 בהתאמה). הפעם האחרונה הייתה ב-1998, אז טים דאנקן (סן אנטוניו) קלע 24 וקית' ואן הורן (ניו ג'רזי נטס) קלע 21.

באחד המהלכים הלילה גרין עבר את קנינגהאם בדרך להטבעה ולאחר מכך פצח ב'טראש טוק' לעברו של חברו למחזור (וקיבל על כך טכנית). היריבות הספורטיבית הזו התחילה זמן קצר אחרי הדראפט, אז שחקנה של הרוקטס אמר: "הרגשתי שאני הייתי צריך להיבחר ראשון, יש לי מה להוכיח. רציתי להיבחר ראשון אבל לא רציתי להגיע לדטרויט". כשנשאל מה אמר לקייד באותו 'טראש טוק', ענה: "זה רק כדורסל, אני לא זוכר מה אמרתי אבל זה הכניס אותי למשחק".

וזה מה שהיה לקנינגהאם לומר על אותו רגע: "איך אני מתמודד עם 'טראש טוק' על הפרקט? זה תלוי מה אומרים לי, גם אני אדבר במידת הצורך. שום דבר שנאמר לכיווני היום לא היה רציני, זה בסך הכל היה בשביל המצלמות". הגארד של דטרויט, שחזר למקום בו גדל (טקסס) והגביר הילוך בשלושה משחקים האחרונים (18, 17 ו-20 נק') אחרי פתיחה רעה לקריירה, הוסיף: "אני מרגיש יותר בנוח ממשחק למשחק".

אם פספסתם את המצ'אפ, תקבלו הזדמנות נהדרת לצפות בשניים כבר בחודש הבא. ביום שבת, 18 בדצמבר, דטרויט תארח את יוסטון בשעה 19:00 שעון ישראל. עד אז, יהיה מעניין לעקוב אחרי השניים שלפחות בשלב המוקדם הזה נמצאים מאחורי סקוטי בארנס (טורונטו) ואוון מובלי (קליבלנד) במירוץ לתואר רוקי העונה.