עוזר מאמן פילדלפיה דייב ייגר חלה בסרטן

המאמן בן ה-47 יעבור טיפולים כימותרפיים: "גילינו מוקדם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.11.21 - 09:12
תחילת כתבה

כל משפחת ה-NBA שלחה הלילה (בין שבת לראשון) חיבוק גדול לעוזר מאמן פילדלפיה דייב ייגר שחלה בסרטן. הכתב הבכיר של ESPN אדריאן ווז'נרובסקי דיווח כי ייגר בן ה-47 יעבור בשבועות הקרובים טיפולים כימותרפיים ולא יהיה עם הסיקסרס, לאחר שהתגלה אצלו סרטן ראש וצוואר.

ייגר החל בטיפול בשבועיים האחרונים והחמיץ רק משחק אחד של פילדלפיה, אבל משום שהקבוצה יוצאת למסע משחקי חוץ ממושך הוא יצטרך לקחת צעד אחורה, כך סיפר. המאמן סיפר לאחרונה על הסרטן לכמה אנשים בתוך פילדלפיה, ולאחר ההפסד הלילה לאינדיאנה פתח את הנושא בפני שאר השחקנים.

"גילינו את הגידול בשלב מוקדם", סיפר ייגר. "יש לי הרבה מאוד מזל. שיעור ההצלחה של הטיפול שלי הוא למעלה מ-90%, אבל זה מפחיד מאוד. לא כיף לעבור את זה". בעברו הגיע לפלייאוף בכל אחת משלוש השנים שלו על הקווים בממפיס, וכן אימן את סקרמנטו ועומרי כספי.

גארד פילי דני גרין צייץ: "דייב הוא אחד האנשים הכי טובים שפגשתי והוא ינצח את המאבק הזה כי הוא לוחם. אני שולח את תפילותיי לקואץ' ייגר ולמשפחתו". מאמן הקבוצה דוק ריברס אמר: "דייב הוא לא רק אחד המאמנים הכי מוערכים ב-NBA, הוא גם חבר נהדר, קולגה, בעל ואבא. אותם תכונות שהובילו אותו לאימון ב-NBA גם יעזרו לו לנצח את הסרטן".