הטעות של הקיץ? ווסטברוק צונח, דרוזן פורח

הלייקרס העדיפו את הרכז על פני הפורוורד, שרצה לשוב הביתה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.11.21 - 19:01
תחילת כתבה

לוס אנג'לס לייקרס סיימו הלילה רצף של חמישה משחקי בית עם הפסד 121:103  כואב לשיקאגו בולס, שהוריד אותם למאזן 7:8 מאכזב, ביחס לציפיות הגדולות שהיו מהקבוצה מעיר המלאכים בתחילת העונה. מי שהוביל את הבולס במשחק היה דמאר דרוזן, שסיים עם 38 נקודות ושלט במשחק ביד רמה. היום (שלישי), אחרי המשחק המדובר, דובר בארה"ב על כך שלקבוצה של פרנק ווגל הייתה ההזדמנות להנחית את הפורוורד בקיץ, אך הם בחרו ללכת על ראסל ווסטברוק במקום.

לפי הדיווחים, בקיץ האחרון נפגשו שני כוכבי הקבוצה, לברון ג'יימס ואנתוני דיוויס, עם דרוזן, בתקופה בה היה דיבור בקרב אנשי הלייקרס על האפשרות של צירוף שחקנה של סן אנטוניו אשתקד, יליד לוס אנג'לס בעצמו, שאמר בדיעבד: "כן, זו לגמרי הייתה אפשרות. אני אשקר אם אגיד שלא אמרתי שאני רוצה לחזור הביתה, ניסיתי לגרום לזה לעבוד וגם היה שלב שבו הרגשתי שזה כבר סגור, אבל בסופו של דבר זה לא קרה". מעבר לכך, ג'יימס ודרוזן דיברו בפלאפון יותר מפעם אחת על איך תראה השלישייה המדוברת.

מתחילת הקיץ הלייקרס התכוונו לצרף כוכב שלישי לקבוצה, לצד ג'יימס ודיוויס, ומי שהיו על הפרק מלבד דרוזן היו גם בראדלי ביל ודמיאן לילארד שבשלב מסוים בקיץ היה נראה שהם יעברו בטרייד. בסופו של דבר, כשווסטברוק ביקש לעזוב את וושינגטון, הקבוצה של פרנק ווגל הלכה עליו בכל הכוח, בעוד דרוזן מצא את עצמו בסופו של דבר בשיקאגו.

היה מעדיף אותו על פני ווסטברוק? דיוויס ודרוזן (GETTY)
היה מעדיף אותו על פני ווסטברוק? דיוויס ודרוזן (GETTY)

ווסטברוק כידוע, פתח את העונה בצורה לא טובה במיוחד בפן האישי, כשהוא מעמיד ממוצעים של 19 נקודות, תשעה ריבאונדים ושמונה אסיסטים עם פחות מ-30% מחוץ לקשת, יחד עם 5.3 איבודים למשחק ומדד פלוס מינוס שעומד על מינוס 4.7, הכי גרוע בקריירה בת ה-14 שנים שלו. כפי שניתן להבין, מספרים לא טובים בכלל, שבאים עם יכולת לא טובה של קבוצתו.

דרוזן לעומת זאת, מוביל את הבולס לפתיחת עונה נהדרת, למרות שהקבוצה מתמודדת עם לא מעט פציעות וחיסורים משמעותיים. הפורוורד קולע עד כה 27 נקודות, מוריד 5.5 ריבאונדים ומוסר 4 אסיסטים בממוצע למשחק, יחד עם שיא קריירה של 37% מהשלוש ומדד פלוס מינוס שעומד על +8.5, הכי טוב בקריירה שלו בפער גדול.

אלופת ה-NBA של שנת 2020 יוצאת עכשיו לרצף של חמישה משחקי חוץ לא קלים בכלל, כאשר לברון ג'יימס ימשיך להיעדר לפחות במשחק הקרוב (יכול להיות שיחזור ביום שישי מול הסלטיקס), אנתוני דיוויס נראה עצבני מהרגיל והורחק במשחק הלילה, ובהנהלת הלייקרס בינתיים, יכולים רק לדמיין שמי שהיה יכול לקחת את המושכות בשלב הזה הוא דרוזן ולא ווסטברוק.

בלייקרס צריכים אותו. לברון ג'יימס (GETTY)
בלייקרס צריכים אותו. לברון ג'יימס (GETTY)