הוציא עצבים: צפו בטכנית הראשונה של אבדיה ב-NBA

הישראלי רתח על השופט לאחר שלא הסכים לעבירה שנשרקה לחובתו, באטלר ענה לו ב"טראש טוק" וביל וקולדוול פופ ניסו להרגיע ("ההגנה שלו נהדרת"). הוויזארדס חגגו ניצחון נוסף בו ההגנה של אבדיה באה לידי ביטוי: צפו בכל המהלכים. סיכום הלילה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.11.21 - 09:47
תחילת כתבה

דני אבדיה רשם הלילה (בין שבת לראשון) רבע ראשון נהדר בניצחון הגדול של וושינגטון 100:103 על מיאמי, כשקלע 6 נקודות ב-100%, אבל הרבע השני נראה פחות מזהיר מבחינתו. הישראלי החטיא ארבע זריקות רצופות וביצע שלוש עבירות, כולל אחת שנויה במחלוקת מול כוכב היריבה ג'ימי באטלר - שהוציאה ממנו לא מעט עצבים וגרמה לו לקבל טכנית ראשונה בקריירת ה-NBA.

2:39 דקות לסיום הרבע השני אבדיה שמר על באטלר ואף הצליח לחסום אותו, אך השופט סקוט פוסטר ראה עבירה ושרק לחובתו של הפורוורד. אבדיה בתגובה זרק בעוצמה את הכדור על הרצפה, מה שעורר את שחקני ההיט ופוסטר שרק לו טכנית ראשונה בארה"ב (אבדיה קיבל טכנית גם בהכנה נגד ניו יורק). באטלר, שידוע כשחקן אמוציונלי, לא חסך ב"טראש טוק".

ברשתות אוהדי הוויזארדס הגיבו: "זאת לא הייתה עבירה", "פוסטר לא מאפשר לאבדיה לשמור", "אבדיה שומר מדהים", "כיף לראות כמה אכפת לדני" ועוד. לאחר התקרית, בראדלי ביל וקנטוויוס קולדוול פופ, שניים מהמצטיינים בניצחון, תפסו את אבדיה והרגיעו אותו עד כמה שניתן.

לאחר המשחק, קולדוול פופ תיאר את התחושות: "כולנו מלאים ברגשות כשאנחנו עושים הגנה. דני מאוד אמוציונאלי. אני ובראדלי אמרנו לו שהוא עושה הגנה בצורה נהדרת. הוא באמת שמר מצוין, אבל עליו לשמור על קור רוח".

עוד לפני ההתמודדות, כתב ה׳אתלטיק׳ פרד כץ מסר לערוץ הספורט: ״דני אבדיה יכול להיבחר לאחת מחמישיות ההגנה של העונה, הוא עשה קפיצה אדירה בחלק ההגנתי. אני חושב שהחוקים החדשים עוזרים לשחקני ההגנה בכלל ולדני בפרט, כי הוא נוהג לשמור עם יד אחת קדימה ולשחקני התקפה יותר קשה לנצל את זה. עדיין עוברים אותו לפעמים, כך שתמיד יש מקום לשיפור. אם הוא יוכל להתחזק בלי לפגוע בזריזות רגליים שלו, זה יהיה מצוין. מה הוא צריך כדי להיבחר לאחת מחמישיות ההגנה? קצת יותר יחסי ציבור יכול לעזור״.

הרוקי של וושינגטון קורי קיספרט אמר: "צפיתי בכמה משחקים של הוויזארדס בעונה שעברה, אבל לא ציפיתי שאבדיה שומר עד כדי כך טוב".