"התחפש לקרי": הערב ההיסטורי של ולנצ'ונאס

צפו: סנטר הפליקנס (39) סיפק חצי ראשון מהסרטים. המספרים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.11.21 - 08:59

48 שעות אחרי שסטף קרי ירד מנצח מהפרקט של לוס אנג'לס קליפרס בסטייפלס סנטר, הוא חזר אליו עם מראה קצת יותר מאסיבי ואירופאי. לניצחון 104:123 של ניו אורלינס על הקליפרס הלילה (בין שני לשלישי) היה גיבור אחד - ושמו יונאס ולנצ'ונאס. הסנטר הליטאי הפגיז 7 מ-7 משלוש בחצי הראשון בדרך ל-29 נקודות לפני ההפסקה ולשיא קריירה של 39 נקודות בסיום, אליו הוסיף 15 כדורים חוזרים.

קצת מספרים מהטירוף:
- ולנצ'ונאס זרק ארבע פעמים מחוץ לקשת במצטבר בחמש העונות הראשונות שלו בליגה (2012-2017). הלילה, כאמור, הוא צלף שבע שלשות. שיא השלשות שלו בקריירה עד המשחק הזה, אגב, עמד על 5.

- ולנצ'ונאס הצטרף לקרי כשחקנים היחידים העונה עם 35+ נק', 10+ ריב' ו-7+ שלשות במשחק. שתי ההצגות הללו הגיעו נגד הקליפרס.

- ולנצ'ונאס הוא השחקן הראשון בהיסטוריה של ה-NBA עם 35+ נק', 15+ ריב' ו-7+ שלשות ב-35 דקות ומטה.

- ולנצ'ונאס הוא השחקן הראשון בהיסטוריה של ה-NBA עם 7+ שלשות ו-7+ ריב' בהתקפה באותו משחק.

- ולנצ'ונאס מוביל את ה-NBA העונה באחוזים מחוץ לקשת עם 51.7% (2.5 זריקות משלוש למשחק). הוא בדרך להפוך לסנטר הראשון אי פעם עם 45%+ משלוש על שתי זריקות לפחות למשחק.  

- ולנצ'ונאס הוא בסך הכל השחקן השישי בהיסטוריה שרשם 7 מ-7 מחוץ לקשת במחצית אחת - אחרי טרבור אריזה (2014), קרי (2013), בן גורדון (2012), שון וויליאמס (2011) וריף לפרנץ (2005).

- ולנצ'ונאס הוא השחקן הרביעי בהיסטוריה עם 35+ נק', 15+ ריב' ו-7+ שלשות במשחק - אחרי ג'יימס הארדן (3 פעמים), וינס קרטר ולא אחר מאשר ארון ביינס.

"השחקנים קוראים לו דירק ולנצ'ונאס", אמר מאמן הקבוצה ווילי גרין בסיום. "אנחנו רוצים שהוא יזרוק את הכדור כשהוא פנוי. הוא עדיין מחפש כל הזמן ללכת ל'פוסט', הוא מאוד פיזי, אבל אנחנו מנסים להסביר לו שהוא חייב לזרוק מתי שהוא פנוי כדי שההתקפה שלנו תהיה מרווחת יותר".

כתב הקבוצה אנדרו לופז צייץ: "אני לא מאמין שאני כותב את השורה הבאה, אבל ולנצ'ונאס עומד על 7 מ-7 משלוש". ב-CBS נכתב: "ולנצ'ונאס התחפש לקרי. בשנים האחרונות הוא בנה לעצמו שם של שחקן התקפה מצוין, אבל אף אחד לא ציפה למה שקרה הלילה". כוכב הרשת רוב פרז צייץ: "ולנצ'ונאס הרגע קלע את השלשה השביעית שלו ויש לו 29 נקודות ברבע שעה. אני נשבע לכם שאני לא צוחק".

"אני אעשה מה שמבקשים ממני", אמר ולנצ'ונאס אחרי משחק חייו. "אני שחקן קבוצתי ואני אקריב את עצמי עבור הקבוצה. אעשה כל מה שצריך, אקח כל אתגר".