"ספסלו אותו": אוהדי וושינגטון נגד ברטאנס

הלטבי עומד על 1 מ-22 מהשדה מאז שחזר מפציעה. וגם: האקס הפורח

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.11.21 - 10:06
תחילת כתבה

כשמסתכלים על רשימת המשתכרים הגבוהים ביותר בוושינגטון העונה, רואים בשני המקומות הראשונים את כוכבי הקבוצה בראדלי ביל (34.5 מיליון דולר) וספנסר דינווידי (17 מיליון דולר), ומיד אחר כך ניתן למצוא שחקן הרבה פחות בכיר וזהו דאוויס ברטאנס. הפורוורד הלטבי מרוויח 16 מיליון דולר לעונה עד סוף 2024/25, המניה שלו בירידה חדה מאז שהוא חתם על אותו חוזה עתק ולאוהדי הוויזארדס מתחילה להיגמר הסבלנות.

לפני למעלה משנה ברטאנס קיבל הצעה חלומית מוושינגטון - 80 מיליון דולר תמורת הידית שלו. גם תחת סקוט ברוקס וגם תחת ווס אנסלד ג'וניור יש לו "אישור ירי חופשי", ובמילים אחרות, מותר לו להשליך זריקות מאיפה ומתי שהוא רק רוצה. אחרי פתיחת עונה לא טובה של וושינגטון בכל הנוגע לקליעה מבחוץ, היא קיוותה שה"לייזר הלטבי" ישפר לה את האחוזים עם חזרתו לפני ארבעה משחקים (פספס עשרה בשל פציעה בקרסול), אך בפועל, קרה בדיוק ההפך.

בארבעת המשחקים האחרונים ברטאנס שיחק 60 דקות במצטבר, וזוהי השורה הסטטיסטית הכוללת שלו: 8 נקודות, 1 מ-22 מהשדה (4.5%), 1 מ-19 משלוש (5%) ומדד פלוס מינוס של 26-. בכל הקטגוריות הללו, הוא מדורג אחרון בוושינגטון באותם משחקים. יש שחקנים שיודעים להשתמש בהגנה כדי לחפות על החטאות בהתקפה, אבל ברטאנס הוא לא אחד מהם וזאת הסיבה שבבירת ארצות הברית זועמים.

בתקופה האחרונה בכלל ובמהלך המשחק הלילה (בין שני לשלישי) בפרט, בו וושינגטון נכנעה 116:99 אצל סן אנטוניו בפעם ה-22 ברציפות, ניתן היה לראות שלל תגובות נגד ברטאנס ברשתות החברתיות ובפודקאסט שמתמקד בקבוצה: "איך אנסלד ג'וניור מצדיק את הדקות של ברטאנס?"; "תוציאו אותו מהרוטציה"; "הכסף כבר לא משנה, ספסלו אותו".

העיתוי בוודאי לא משמח את אוהדי וושינגטון, משום שבמקביל האקס גריסון מת'יוז פורח ביוסטון. השחקן בן ה-25 שתפס גם לדני אבדיה את המקום בחמישייה בעונה שעברה, הוקפץ לחמישייה של הרוקטס ובשלושת המשחקים האחרונים שהסתיימו בשלושה ניצחונות הוא רשם 12 נקודות (שתי שלשות), 20 נקודות (חמש שלשות) ו-19 נקודות (חמש שלשות).