מיאמי ושיקגו אולצו לוותר על בחירות דראפט

הקבוצות נענשו לאחר שעברו על חוקי הליגה בהחתמותיהם של קייל לאורי ולונזו בול. המשמעות: בשנה הבאה יהיו 58 נבחרים, בבא אחריו 59

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.12.21 - 19:15
תחילת כתבה

לכל מעשה יש מחיר, והיום (רביעי) 2 קבוצות NBA למדו זאת על בשרן. שיקגו בולס ומיאמי היט אולצו לוותר על בחירות סיבוב שני, לאחר חקירה של הליגה שמצאה כי הקבוצות דיברו עם שחקנים לפני המועד המותר. ההיט והבולס סיכמו עם קייל לאורי ולונזו בול דקות לאחר פתיחת שוק השחקנים החופשיים, ולכן הן נענשו בהורדת הבחירה. מיאמי איבדה בחירה ב-2022, שיקגו ב-2023.

העונש אינו חסר תקדים בליגה. מינסוטה טימברוולבס אולצה בעבר לוותר על 3 בחירות סיבוב ראשון לאחר ששילמו לג'ו סמית' כסף שלא דווח בחוזה. הן נענשו בעונש כבד יותר, חמש בחירות סיבוב ראשון רצופות (אחת הוחזרה אחרי שערערו על העונש). מילווקי איבדה בחירה גם היא כחלק מניסיון ההחתמה של בוגדן בוגדנוביץ', שלא צלח.

לכן, בעקבות העונש וטריידים שונים שהקבוצה ביצעה, למיאמי היט אין בחירת סיבוב שני בדראפט ה-NBA עד ל-2028. הבולס, שמראש היו בלי בחירות סיבוב שני ב-2022, כרגע בלי בחירות כאלה עד ל-2026. הן יכולות להשיג בחירת סיבוב שני בטרייד, אך בכל מקרה ייאלצו לוותר על בחירת הסיבוב השני הבאה שלהן: הגבוהה ביורת אם ישיגו כמה בחירות באותו הדראפט.