"אבדיה נכנע בקרב": העליונות של אדוורדס

המצ'אפ של החברים למחזור במוקד: "דני נתקל בכוכב בהתהוות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.12.21 - 08:10

דני אבדיה רשם 9 נקודות ו-7 ריבאונדים הלילה (בין רביעי לחמישי) בניצחון 107:115 של וושינגטון על מינסוטה שהעלה את הקבוצה מבירת ארצות הברית למאזן 8:14 ו-1:11 במשחקים צמודים (מקום 1 ב-NBA). אבדיה אמנם לא היה חלק מהבריחה של וושינגטון בקלאץ', אבל הוא כן תרם את חלקו עם יכולת סולידית בהתקפה ואף סיים עם מדד פלוס מינוס של 9+, הגבוה בקבוצה אחרי בראדלי ביל.

לא היו הרבה משחקים העונה (אם בכלל) בהם אבדיה היה יותר טוב בהתקפה מאשר בהגנה - אבל המשחק נגד הטימברוולבס בהחלט היה כזה, והסיבה העיקרית לכך הוא חברו של הישראלי למחזור והבחירה הראשונה של דראפט 2020, אנתוני אדוורדס, שקלע 25 נקודות (פעם תשיעית העונה ש"אנטמן" קולע לפחות 25 במשחק).

כשאבדיה ראה מולו את דיאנג'לו ראסל הוא הוסיף לשורה הסטטיסטית שלו חטיפה וחסימה מרשימה, אך כשאדוורדס היה בצד השני הדברים נראו אחרת, וב-NBC וושינגטון החליטו להתמקד במצ'אפ של שני השחקנים בני ה-20: "במשחק הזה קיבלנו דו-קרב נחמד בין שתי בחירות טופ 10 מהדראפט הקודם. אבדיה שמר על אדוורדס לאורך רוב ההתמודדות משום שהוא אחד השומרים הכי טובים של וושינגטון באחד על אחד, אבל בקרב הזה הוא הפסיד".

"בכמה מקרים אדוורדס חלף על פני אבדיה בדרכים שאנחנו לא רואים לעיתים קרובות", נכתב. "דני יודע לשמור נהדר עם הרגליים, הוא זריז ואפילו גארדים מתקשים לעבור אותו, אך לאדוורדס יש צעד ראשון מיוחד והוא מאוד אקספלוסיבי. אלו שתי סיבות גדולות לכך שהוא נבחר ראשון בדראפט. באחד המהלכים אדוורדס עבר בקלות את אבדיה וסיים 'לייאפ' באופן שרוב השחקנים ב-NBA לא מסוגלים. הוא כוכב בהתהוות. בכל מקרה, לאבדיה היה משחק לא רע".