התמונות שעוררו סערה: כמה זאיון שוקל?

נראה בכושר מחד, עבר את שאקיל מאידך. כוכב הפליקנס במוקד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.12.21 - 19:01

לא מעט כוכבי NBA עדיין לא שיחקו העונה. אצל חלקם (קוואי לנארד, קליי תומפסון) מדובר בפציעות, אצל אחד (בן סימונס) במשבר נפשי ואצל אחד (קיירי אירווינג) באידיאולוגיה. בתוך כל זה יש את הסיפור של זאיון וויליאמסון שנפצע ברגלו לפני תחילת העונה.

וויליאמסון, אחד השחקנים המבטיחים בליגה, מתמודד עם בעיות משקל לאורך כל הקריירה וכעת לפי דיווחים הגיע למשקל שיא של 150 ק"ג. לצורך ההשוואה, שאקיל אוניל, שגבוה מזאיון בכחמישה סנטימטרים, שמר ברוב הקריירה על משקל של 145 ק"ג. שתי תמונות שונות של זאיון הפכו לוויראליות והובילו לדיווחים סותרים על מצבו:

זאיון בגובה 1.98 מ' ורחוק מאוד מכושר משחק. העיתונאי שאמס צ'רנייה דיווח כי עדיין אין צפי לחזרתו המלאה, ולא ברור מתי הוא ישוב לאימונים. בסביבה של זאיון אומרים שהוא מאוכזב מאוד מהמצב של ניו אורלינס, שהחליפה 3 מאמנים ב-3 שנותיו שם, וייתכן כי הוא עוד לא ישחק בקבוצה.

ניו אורלינס מתקשה העונה ובמאזן של 20:7 בלי וויליאמסון, אול-סטאר בשנה שעברה. זאיון שיחק 85 משחקים בלבד עד כה בקריירה אך קלע בעונה האחרונה 27 נקודות (61.1% מהשדה) לצד 7.2 ריבאונדים ו-3.7 אסיסטים בערב. מספר פרשנים, ביניהם קנדריק פרקינס, קראו להשבתתו עד לסיום העונה בעקבות כך שהוא לא בכושר משחק.