מה הוא חשב? צפו ברגע הוויראלי של יאניס

היווני זרק את הכדור על הלוח ללא סיבה: "אהיה ב'שאקטין'"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.12.21 - 09:20

בנגן הווידאו למעלה: ההצגה של יאניס מול יוסטון>>>

נתחיל עם הרגע המשעשע והוויראלי של יאניס אנטטוקומפו הלילה (בין שישי לשבת), ומיד אחר כך נמשיך לשיא ההיסטורי ששבר וליכולת היוצאת דופן שלו שאפשרה למילווקי להיות זו שעוצרת את רצף שבעת הניצחונות של יוסטון, עם ניצחון 114:123 בטקסס.

כ-11 דקות לסיום הבאקס מצאו את עצמם בפיגור אצל הקבוצה הרותחת בליגה, ומסיבה לא ברורה, יאניס השליך את הכדור על הלוח של הסל. הכוכב היווני כבר חטף את הכדור, אבל במקום לעצור אותו ולהתחיל התקפה בצד השני - קרה המהלך המוזר שבסרטון כאן למטה.

"אני בטוח שאגיע ל'שאקטין א פול", הודה אנטטוקומפו בסיום. "אבל אם זה היה עובד, זה היה מהלך גאוני. גם קריס מידלטון וג'רו הולידיי שאלו אותי מה ניסיתי לעשות, והתשובה היא שבגלל שרצתי כל כך מהר והכדור פגש אותי במפתיע כי ציפיתי לקפוץ לבלוק - לא רציתי לבצע צעדים אז פשוט זרקתי את הכדור על הקרש בתקווה שמישהו יתפוס אותו. אלא שאז הסתכלתי אחורה, וראיתי שאף אחד לא היה באיזור. שם הבנתי שאהיה ב'שאקטין'".

ועכשיו למה שחשוב באמת. אנטטוקומפו עצר את הרצף של הרוקטס עם הצגת ענק בה הפגיז 41 נקודות ב-79% לצד 17 ריבאונדים, 5 אסיסטים, 3 חטיפות ו-2 חסימות שהעלו את מאזנו ל-805 בקריירה והפכו אותו לשיאן הבלוקים בהיסטוריה של מילווקי. היווני עקף את אלטון ליסטר, ששיחק במועדון בין 1981-86 וב-1994/95, וכעת הוא השיאן של מילווקי בארבע קטגוריות שונות - חסימות, זריקות עונשין, ריבאונדים בהגנה וטריפל דאבלים.

כמו כן, זאת הייתה הפעם החמישית מאז 1980 ששחקן של הבאקס סיים עם לפחות 40 נקודות, 15 ריבאונדים ו-5 אסיסטים. בכל המקרים - לשחקן קראו יאניס. מאז 1976 רק שחקן אחד הגיע לחמישה משחקים כאלה ב-NBA, וזהו ראסל ווסטברוק.

מאמן יוסטון סטיבן סיילאס סיכם את הרצף וסיפר מה אמר לחניכיו בסיום: "אמרתי להם שהם צריכים להיות גאים בעצמם על מה שהם עשו. הם צריכים להתגאות בעצמם על כך שנלחמו בקרב צמוד מול האלופה, ושיאניס היה צריך לקלוע 41 נקודות כדי לנצח אותנו".