בעל הבית: צפו בהצגה של טייטום נגד הבאקס

בראון חזר, שיא עונתי (42) לכוכב. נקודת המפנה של בוסטון?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.12.21 - 10:35

צפו בהצגה של טייטום בנגן הווידאו למעלה>>

נקודת המפנה בעונה של בוסטון?
הסלטיקס חזרו הלילה (בין שני לשלישי) הביתה אחרי מסע לא מוצלח במערב שהסתיים עם ארבעה הפסדים בחמישה משחקים, והם פגשו יריבה קשה במיוחד בדמותה של האלופה מילווקי באקס שהגיעה להתמודדות עם 11 ניצחונות ב-13 משחקים. למרות המומנטום ההפוך, בוסטון הייתה זו שיצאה מה-TD עם ניצחון 103:117.

עוד לפני שהכדור הראשון עלה לאוויר, הסלטיקס הודיעו כי ג'יילן בראון חוזר אחרי היעדרות בת חמישה משחקים (פספס 14 משחקים בסך הכל העונה). בראון הוא אחד השמות היותר חמים לקראת עונת הטריידים שבפתח, בין היתר בגלל השילוב שלו עם ג'ייסון טייטום שלדעת רבים לא ממקסם את הפוטנציאל של השניים. אולם, הלילה טייטום הראה שהוא הרבה יותר קטלני לצד חברו הטוב שמוריד ממנו לחץ.

בראון סיים עם 19 נקודות ב-30 דקות ("נראה הרבה יותר אגרסיבי", נטען במועדון), וטייטום רשם את משחקו הטוב ביותר העונה: שיא עונתי של 42 נקודות כולל שבע שלשות ב-64% מהשדה (16 ברבע האחרון), 5 ריבאונדים, 4 אסיסטים ו-3 חטיפות. בשבעת המשחקים האחרונים טייטום מעמיד ממוצע של 32 נקודות למשחק ב-51% מהשדה לצד 41% משלוש לצד 9 ריבאונדים ו-3 אסיסטים.

"אי אפשר להביא עזרה כפולה עליי ועל טייטום", אמר בראון. "אני מוריד ממנו לחץ עם עצם היותי על הפרקט. אני מאפשר לו לשחק כדורסל בלי שהוא צריך להיתקל כל רגע בעזרה כפולה ולפעמים משולשת". הנה דוגמא ליתרון של בוסטון ברגע שיש לה שני שחקנים כל כך מסוכנים עם יכולת כדרור וקליעה:

עד כה העונה טייטום הספיק לקלוע 733 נקודות, כאשר רק שחקן אחד מעליו ב-NBA - קווין דוראנט (735) שהפציץ אמש 51. אחריו ברשימה טריי יאנג (729), יאניס אנטטוקומפו, סטף קרי וזאק לאבין (703 כ"א). כמו כן, זה היה משחקו השמיני בקריירה של טייטום עם 40+ נקודות. בכל ההיסטוריה של בוסטון רק פול פירס רשם שמונה משחקים עם 40+ לפני גיל 24. אם JT ירשום עוד משחק כזה עד יום הולדתו בתחילת מארס, הוא יעקוף את פירס.

טייטום סיפר שכחלק מההכנה למשחק מול אלופה כל הקבוצה צפתה בווידאו מהמשחקים האחרונים שלה. "זה בדיוק מה שהיינו צריכים", אמר. "המאמן אימה יודוקה היה מאוד ישיר איתנו. זאת הייתה ישיבה כנה ופתוחה. כדי להשתפר אנחנו צריכים לתת דין וחשבון על מהלכים לא טובים שלנו".

"זאת הייתה הצהרת כוונות מצדו של טייטום", צייץ אחד הכתבים הבכירים של בוסטון בראיין רוב על ההופעה. אחרי פתיחת עונה מזעזעת בה הירוקים התקשו לעלות למאזן חיובי, הם מדורגים במקום התשיעי במזרח עם מאזן 14:14 וכעת מחכים להם ארבעה משחקי בית נוספים, כשהבא יהיה רק לאחר שלושה ימי מנוחה, בין שישי לשבת נגד גולדן סטייט ו(כנראה) שיאן השלשות הטרי סטף קרי.

אחד המשחקים הטובים בקריירה של טייטום (Getty)
אחד המשחקים הטובים בקריירה של טייטום (Getty)