"תחזור לספסל": הביקורת המשונה נגד מוראנט

כמה אוהדי ממפיס גינו את הכוכב שחזר מפציעה: "מתסכל, אני נפגעתי מאוד"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.12.21 - 09:34

אין הסבר הגיוני לכך שממפיס קבוצת כדורסל הרבה יותר טובה ללא הכוכב שלה ג'ה מוראנט, לפחות על פי המספרים העונה שנראים כך: עם מוראנט - מאזן 10:9, 11 בליגה במדד התקפי, 30 במדד הגנתי ו-25 במדד (נט רייטינג), ובלי מוראנט - מאזן 3:10, 8 בליגה במדד התקפי, ראשון במדד הגנתי ושני במדד.

הלילה (בין שני לשלישי) הרכז בן ה-22 חזר לפרקט עם 16 נקודות ו-8 אסיסטים אחרי היעדרות בת 12 משחקים, וספג הפסד ביתי עם הגריזליס 102:99 לאוקלהומה סיטי. אותה אוקלהומה סיטי שהושפלה ע"י ממפיס נטולת מוראנט ב-73 הפרש לפני בסך הכל שבועיים וחצי. מוראנט הספיק בקריירה הצעירה שלו לסחוב את ממפיס לשלל ניצחונות גדולים, כולל בפליי-אין ובפלייאוף, אך עושה רושם שחלק מהקהל בטנסי שכח זאת.

במסיבת העיתונאים לאחר ההפסד הדחוק, מוראנט סיפר כי כמה אוהדים במהלך המשחק אמרו לו לחזור לספסל: "כשהייתי פצוע ראיתי את הכדורסל ששיחקנו. הבסנו את הת'אנדר ב-73 הפרש, ואז ביום שאני חוזר אנחנו מפסידים להם. זה מרגיז. כדורסל זה השקט שלי, אני מרגיש הכי טוב כשאני משחק, לכן זה מעצבן. אני לא מבין את האוהדים שקראו לי לרדת מהמגרש, קשה להתעלם מהערות כאלה. אלו אנשים שלפני רגע פצחו בקריאות "MVP!" לעברי. לרוב דברים כאלה נותנים לי דלק, הפעם מאוד נפגעתי. אעשה את מה שאני עושה בדרך כלל - אחזור לעצמי במשחק הבא".

דזמונד ביין, שהוביל את קלעי הגריזליס עם 25 נק', בא להגנתו של חברו: "כולנו יודעים איזה שחקן ג'ה. הוא אולסטאר שלא שיחק חודש. כל שחקן שיחזור לשחק אחרי חודש לא יציג את הכדורסל הרגיל שלו, וג'ה שיחק טוב. אנחנו יותר טובים בלעדיו? זה שטויות. הוא יהיה בממפיס כל עוד הוא רוצה, זה הפרנצ'ייז שלו".

לאחר המשחק, אגב, מוראנט צייץ בטוויטר כי הוא מתנתק מהרשתות החברתיות לזמן הקרוב. עוד לפני הדרמה הלא צפויה, בפתיחת הרבע השני הרכז המוכשר שלח אסיסט יפהפה ואמר: "חזרתי בני ז****". מהר מאוד אותו מהלך הפך לוויראלי ברשתות.