"מצא בית": הגיבור הלא צפוי של הווריירס

פורטר הכריע מול הסאנס. קרי: "הספידו אותו, תסתכלו עליו עכשיו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.12.21 - 09:56

אם היו שואלים אתכם לפני המשחק בין פיניקס לגולדן סטייט מי יהיה השחקן שיצחק אחרון ויכריע את ההתמודדות החגיגית בחג המולד, כנראה שרובכם הייתם הולכים על סטף קרי, כריס פול או דווין בוקר. ובכן, התשובה הנכונה היא לא שחקן שמרוויח חוזה מקסימום, אלא מינימום - וזהו אוטו פורטר ג'וניור. הפורוורד שנבחר שלישי בדראפט 2013 התקשה לממש את הפוטנציאל שלו לאורך השנים, ואחרי שספג המון ביקורות, וגם חוסר מזל, הוא מצא את מקומו והגיע הלילה (בין שבת לראשון) בניצחון 107:117 של הווריירס לרגע השיא בקריירה שלו.  

על הבמה הגדולה במפגש שכלל את שתי הקבוצות הכי טובות העונה ב-NBA, פורטר חגג שיא עונתי של 19 נקודות, כאשר 13 הגיעו ברבע האחרון ו-10 בקלאץ'. למעשה, בשלוש הדקות האחרונות של המשחק נקלעו 7 נקודות בלבד. כל ה-7, ע"י פורטר שקלע 3 מ-4 מהשדה באותן דקות. כל שאר השחקנים משתי הקבוצות - 0 מ-6 במצטבר.

"הספידו אותו, אבל תסתכלו עליו עכשיו", אמר סטף קרי (33 נקודות) בסיום על חברו בן ה-28. "אל תמעיטו בערכו של פורטר. אני יודע שהוא עבר הרבה פציעות בשנים האחרונות אבל מהרגע שהוא חתם אצלנו בקיץ הוא עובד ממש ממש קשה. הוא משחק עם ביטחון, הסלים שלו היום היו גדולים".

פורטר סיכם בעצמו: "סטיב קר שרטט כמה מהלכים כדי לשחרר אותי, חבריי לקבוצה עשו עבודה טובה כדי למצוא אותי ואני נכנסתי לקצב. החתימה שלי בגולדן סטייט הייתה כמו אוויר לנשימה בשבילי, ידעתי שיש לי הזדמנות גדולה פה".

"עושה רושם שפורטר סוף סוף מצא את התפקיד ואת הבית המתאים לו ב-NBA", כתבו בתקשורת בארצות הברית. "מדובר בהחתמה ענקית של גולדן סטייט". עד כה העונה פורטר עומד על 8 נקודות ו-5 ריבאונדים למשחק ב-20 דקות, והוא עוד הוכחה לשחקנים לא נוצצים בלשון המעטה שהגיעו לחממה של הווריירס - ונולדו מחדש. וזה, חלק בלתי נפרד מהקסם של שושלת גולדן סטייט.