התחממו: צפו בעימות הפיזי בין אמביד להארל

מונטרז הורחק. וגם: הסל של אבדיה שהרשים את כתב וושינגטון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.12.21 - 08:57

לפני התקרית בין דני אבדיה לדאוויס ברטאנס בהפסד 117:96 של וושינגטון לפילדלפיה, נרשם רגע עוד יותר "חם" שתפס את הכותרות בארצות הברית. ג'ואל אמביד ומונטרז הארל, שידועים כשחקנים שמשחקים מאוד חזק ויודעים להיות פרובוקטיביים כשצריך - נקלעו לעימות פיזי.

03:04 דקות לסיום הרבע השלישי בו הסיקסרס הצליחו לברוח לוויזארדס, מונטרז חשב שהוא סחט עבירת תוקף על אמביד, אבל לא נשמעה שריקה. הדבר הוביל לעימות בין השניים, שאחזו אחד בשני תוך שהם תופסים זה לזה את הגופייה ולא חוסכים ב'טראש טוק'. כל השחקנים שהיו על הפרקט, כולל אבדיה, מיהרו להפריד. צוות השיפוט הלך למוניטור והחליט להעניק טכנית לכל אחד מהסנטרים, אך האש לא נכבתה שם. חצי דקה בלבד אחר כך הארל הטביע מול אמביד בצד אחד, כוכב פילי ענה לו בצד השני עם "אנד וואן" ושחקנה של וושינגטון דחף אותו, מה שהוביל לטכנית השנייה שלו ולהרחקה. אמביד, כתגובה, נופף לו לשלום.

"אני 'טרול', ככה אני אוהב לחשוב לפחות", אמר אמביד בסיום. "גרמתי למונטרז לצאת מאיזור הנוחות שלו, ואז הוא הורחק. כדורסל זה גם משחק מנטלי, אתה חייב לדעת להיכנס לראש של היריב שלך וזה מה שעשיתי". הארל אמר במסיבת העיתונאים: "אני לא מפחד מאף אחד ואני לא מצטער על מה שעשיתי, אפילו לא לרגע. ג'ואל התלונן לשופטים על דחיפה, אם אתה כל כך פיזי - תעמוד מאחורי זה. אל תרוץ להתלונן לשופטים, תהיה פיזי. הלוואי שלא הייתי מורחק, אבל אני לא מצטער". אמביד (36 נקודות ב-71% ו-13 ריב'), אגב, הגיע ל-7000 נקודות בקריירה במשחקו ה-282, בדיוק כמו אגדה נוספת של פילדלפיה - אלן אייברסון.

מבחינתו של אבדיה, זה היה ערב לא רע (פחות טוב מהמשחקים הקודמים, בשני צדי המגרש) שכלל 9 נקודות, 9 ריבאונדים ו-4 אסיסטים ב-29 דקות, כאשר הסל המרשים ביותר שלו היה הראשון. מיד אחרי שהוקפץ לראשונה מהספסל, הישראלי הוריד ריבאונד, הוביל את הכדור וראה מולו את אמביד. הסנטר אמנם שומר יוצא מן הכלל אבל הוא פחות זריז מאבדיה, והאחרון ניצל זאת כדי לקחת אותו לטבעת ועם שימוש נכון של הגוף להניח את שתי הנקודות הראשונות שלו בהתמודדות.

הכתב הבכיר של וושינגטון שמסקר את הקבוצה ב'אתלטיק', ג'וש רובינס, התייחס לאותו מהלך של אבדיה: "הסל הזה הוא סימן לשיפור של דני בביטחון ובהחלטיות בצד ההתקפי. לקלוע על אמביד זה הישג עבור כל שחקן". בעמוד הטוויטר "Bullets Forever" שמתמקד בוויזארדס נכתב: "נצטרך לדבר בקרוב על התקרה של אבדיה".