מוראנט: "יש קבוצה חדשה בליגה, זו ממפיס"

כוכב הגריזליס "העיר את ה-NBA" וכבש את הרשת בגלל ילד ביציע

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.01.22 - 08:37

עידן חדש יצא לדרך בממפיס לפני שנתיים וחצי כשהגריזליס בחרו את ג'ה מוראנט במקום השני בדראפט, ובימים אלו - אנחנו עדים למהפכה של ממש בה העתיד הופך להווה לנגד עינינו. מוראנט והדובים המשיכו לדהור הלילה (בין שלישי לרביעי) עם ניצחון 10 ברציפות ומרשים במיוחד, 108:116 על גולדן סטייט, כאשר הכוכב בן ה-22 כיכב עם 29 נקודות כולל 5 בקלאץ' שסגרו עניין, לצד 8 אסיסטים ו-5 ריבאונדים.

"יש קבוצה חדשה בליגה, זו ממפיס", הצהיר מוראנט בסיום. "תנו לנו כבוד, אני בטוח שעכשיו מכבדים אותנו. אנחנו אחת הקבוצות הכי טובות ב-NBA ואנחנו מוכיחים כמה אנחנו עמוקים. האתגרים לא רלוונטיים (מכת פציעות וקורונה ברצף 8 הניצחונות לפני כמה שבועות, כעת דילון ברוקס פצוע), אנחנו עולים על הפרקט במטרה לנצח משחקי כדורסל". לאחר 43 משחקים, הגריזליס ניצחו 29 פעמים והם מדורגים במקום הרביעי במערב.

"מוראנט העיר את ה-NBA", נכתב בתקשורת האמריקנית, וגם בגולדן סטייט החמיאו לקבוצה המרעננת של המערב. סטף קרי (סיים עם 10/10/27) אמר: "מוראנט עשה קפיצת מדרגה השנה. כרכז בליגה, כיף לראות את ההתקדמות שלו". סטיב קר הוסיף: "הם מאומנים מצוין, השחקנים מתאימים אחד לשני והם משחקים עם המון ביטחון. הארגון עשה עבודה מצוינת בשנים האחרונות וממפיס הפכה לאחת הקבוצות הטובות בליגה".

אירוע אחד בלט מעל כולם בלילה הזה של מוראנט, שהפך לשחקן הכי צעיר בהיסטוריה עם ממוצע של 25+ נק' במהלך רצף של 10+ ניצחונות. לאחר הסל המכריע שלו בדקה האחרונה של ההתמודדות, הוא הביט באכזריות על ילד עם גופייה של הווריירס. הסיבה - הוא לא אהב שאוהד היריבה התלהב מהסל שלו ורצה לתת לו כיף.

"הילד הזה לא כיבד אותנו, כאן זה ממפיס", אמר הכוכב. "אני מצטער, אבל באותו רגע - פשוט תוריד את הגופייה הזו. שמישהו ימצא את הפרטים שלו, אשלח לו גופייה שלי". האירוע הזה תפס את מלוא תשומת הלב ברשת, כאשר גם מוראנט בעצמו שיתף את התמונה הוויראלית וצייץ: "סליחה, אני מפוקס מדי. אני ברמה אחרת".