"התאהבתי שוב בכדורסל": הקאמבק של בראיינט

סנטר וושינגטון חזר לאחר היעדרות בת שנה. איך זה יתרום לאבדיה?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.01.22 - 09:38

וושינגטון חיברה הלילה (בין רביעי לחמישי) ניצחון שלישי רצוף, דבר שלא קרה מאז חודש נובמבר כשעלתה למאזן 3:10 בפסגת המזרח. הוויזארדס ניצחו 106:112 את אורלנדו בקפיטל וואן ארנה ודני אבדיה סיים עם 5 נקודות, 5 אסיסטים (רק במשחק אחד בקריירת ה-NBA שלו חילק יותר), 2 ריבאונדים, 2 חטיפות ואיבוד. שניים מתוך חמשת האסיסטים, אגב, הובילו לשני סלי השדה היחידים של תומאס בראיינט - שחזר לפרקט אחרי 368 ימים.

בראיינט קרע את הצולבת בינואר האחרון, ואחרי שיקום ארוך - הפך את אחת הקבוצות הכי עמוקות בליגה לעמוקה עוד יותר כשרשם את משחק החזרה שלו. הסנטר בן ה-24 שיחק 12 דקות בלבד וקלע 6 נקודות ללא החטאה מהשדה. בזמן הקצר של בראיינט על הפרקט ניתן היה להיזכר בשיתוף הפעולה הנהדר שלו עם אבדיה מלפני שנה, שנקטע בשלב מוקדם מדי של העונה שעברה. כמו כן, לאורך השנה האחרונה אפשר היה לשים לב לא פעם לחיבור הטבעי בין השניים גם מחוץ למגרש.

ב-10 המשחקים בהם בראיינט כן לקח חלק אשתקד, הוא קלע 46 סלי שדה שהגיעו מאסיסט. אלו שמצאו אותו הכי הרבה היו כמובן ראסל ווסטברוק (12) ובראדלי ביל (16) שהחזיקו כמעט כל הזמן בכדור, ומיד אחר כך ברשימה נמצא אבדיה עם 6 אסיסטים לסנטר, ביניהם אחד שהסתיים באלי-אופ יפהפה נגד מינסוטה בחוץ. ייתכן שבזכות שיתוף הפעולה הזה, ווס אנסלד ג'וניור יחליט לתת את הכדור יותר לאבדיה, שאולי יצליח לשבור בעתיד הקרוב את שיא הקריירה באס' (8) שקבע לאחרונה.

"קשה להיות כל כך רחוק ממשהו שאתה אוהב", אמר בראיינט לאחר משחק החזרה המרגש שלו. "הפציעה גרמה לי להעריך שוב ולהתאהב מחדש בכדורסל. עכשיו, כשאני יכול לעשות את מה שאני אוהב, אני מעריך את זה אפילו יותר. לא יכולתי להוריד את החיוך מהפנים, הקאמבק העלה בי זיכרונות והכין אותי לזיכרונות שאצבור בעתיד. התרגשתי מאוד מהחזרה, במהלך כל היום האחרון רק ניסיתי להישאר רגוע".

וושינגטון התחזקה בעמדת הסנטר (Getty)
וושינגטון התחזקה בעמדת הסנטר (Getty)