"זה צרם": היום שאחרי הספסול של אבדיה

הכתב הבכיר באתלטיק הסביר, בפודקאסט ניתחו ותהו: מה זה אומר על עתידו?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.01.22 - 13:37

תגיות: NBA

דווקא ביום שבו וושינגטון שיחקה מוקדם, בעקבות יום מרטין לותר קינג, אוהדי הכדורסל בישראל, שרצו לראות את דני אבדיה משחק בשעה נורמלית נשארו מאוכזבים מול המסכים. הישראלי של הוויזארדס ישב כמעט כל המשחק על הספסל בניצחון 98:117 של קבוצתו אמש (שני) על פילדלפיה, וכשכבר עלה, היה זה ל-2:44 דקות, כשהמשחק היה גמור.

הספסול של אבדיה כמובן עורר עניין רב, ומיד אחר כך, ב"בליצ'ר רפורט" דווח כי מספר קבוצות NBA מעוניינות באבדיה, לאור ריבוי הפורוורדים בסגל של הוויזארדס. עוזר המאמן ג'וזף בלייר, נשאל לגבי חוסר הקרדיט לאבדיה: "אם דני היה משחק הרבה, הייתם שואלים אותי למה שחקן אחר לא שיחק מספיק. ככה זה עם הקבוצה הנוכחית שיש לנו, אנחנו חזקים בכל כך הרבה מקומות. ברגע שראיתי שהולך לנו טוב, נשארתי עם מה שעבד".

"היעדר הדקות של אבדיה הרגיש צורם לכל מי שנכח באולם", הכתב הבכיר של האתלטיק, ג'וש רובינס, התייחס לנושא, "הוא היה חלק ניכר מהרוטציה, אבל פתאום הוא נדחק החוצה".

"במילים אחרות, המאמנים רוצים לשחק עם תומאס בראיינט ורוי האצ'ימורה כדי לנסות להבין כיצד הם יוכלו להשתלב", רובינס הוסיף, "דני אבדיה הוא כרגע לא מהשחקנים ההתקפיים המובילים של וושינגטון, כשגם קוזמה, קולדוול פופ, האצ'ימורה וקיפסרט קולעים יותר ממנו".

"אבדיה רק בן 21 והוא עוד יכול להתקדם. הוא עשה המון דברים טובים מאז שהגיע ל-NBA, בדגש על ההגנה. זה עדיין לא אומר הרבה, הוא יקבל עוד צ'אנס, וזה יקרה עוד בקרוב. לשחק בגארבג' טיים זה לא אסון, הוא יוכל ללמוד גם מזה".

גם בפרק החדש של הפודקאסט 'Locked On Wizards' התייחסו לרוטציה שהשאירה את הישראלי ללא דקות משחק אתמול וניתחו: "הרבה אנשים לא אהבו לראות את אבדיה נשאר על הספסל ולא משחק. הגיעו לו יותר דקות, אין ספק, אבל כל משחק הוא שונה. היו עשרה שחקנים שונים שקיבלו 10 דקות ומעלה. כולם יודעים שבפלייאוף הרוטציה מתקצרת, אז יהיו עוד שחקנים שיקבלו פחות דקות, לא רק דני".

"לא הייתי נתפס יותר מדי על העובדה שאבדיה לא משחק. זה גם לא עניין של ראול נטו על חשבון אבדיה. קורי קיספרט היה מצוין אתמול ואי אפשר היה להוריד אותו לספסל. הטרייד דד ליין הוא ב-10 לפברואר, ואם הוא באמת לא ישחק עוד כמה פעמים אז באמת אפשר יהיה להרים גבה. כרגע אפשר להירגע, ואנחנו לא יכולים לכעוס על ההחלטה כי הבסנו את הסיקסרס. יש משחקים שהוא ישותף 30 דקות ושחקנים אחרים ינוחו".

לא צריך להתרגש מהספסול שלו (Getty)
לא צריך להתרגש מהספסול שלו (Getty)