פסל בדמותו של בראיינט הוצב בזירת האסון

שנתיים למותה של אגדה: כל המחוות לזכרו של כדורסלן הלייקרס המנוח

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.01.22 - 09:24

אתמול (רביעי), 26 בינואר, ציין העולם שנתיים למותו הטראגי של קובי בראיינט. אחד מגדולי הכדורסלנים שדרכו על כדור הארץ מת בגיל 41, בלוויית בתו, ג'יאנה בת ה-13, בהתרסקות מסוק בקלבסאס, קליפורניה, בידיעה שזעזעה את הכדורסל, הספורט והעולם כולו. הן בליגת ה-NBA והן בארה"ב בכלל, התקיימו שלל מחוות לזכרם של קובי וג'יאנה, כשהבולטת שבהן נחשפה הבוקר - פסל בדמותם של האב ובתו, שהוצב בזירת האסון.

את הפסל עיצב אמן בשם דן מדינה, שכותרת הפסל שבחר היתה "גיבורים באים והולכים, אגדות נשארות לנצח". מדינה אמר סביב הצבת הפסל: "אתה בא לפה וזה מאוד מרגש, אתה רואה את הפרחים והחולצות בכל מקום, וחשבתי שצריך משהו יותר קבוע כדי להנציח". הפסל נחשף בטקס מיוחד, לעיני אוהדים, תושבי המקום וגם מספר אנשים שהיו קרובים לקובי בחייו.

כזכור, לפני שנתיים בשעה 9:06 בבוקר, עלה בראיינט על מסוק מאורנג' קאונטי, לאחר שניהל טורניר כדורסל, בין היתר בהשתתפות בתו. קובי וג'יאנה עלו לטיסה, יחד עם שישה נוסעים נוספים והטייס ארה זובאיאן. בשעה 09:45 התרסק המסוק על צד הר בקלבסאס, קליפורניה. כל הנוסעים, ביניהם קובי, נהרגו במקום. עולם הספורט הוכה בהלם, שממנו - כך נדמה - עוד לא לגמרי התאושש עד עצם היום הזה.